Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Autósülés kérdés: 9-18 kg-ig,...

Autósülés kérdés: 9-18 kg-ig, vagy inkább 9-25/36 kg méretet kellene venni? Az utóbbiakban egy kisebb baba nem veszik el? Mennyire nagy a különbség köztük?

Figyelt kérdés
2009. nov. 6. 21:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Nagyon nagy. Mi kaptunk egy 9-36kg ülés de hatalmas. Szerintem majd 2,5-3 évesen lesz jó. Úgyhogy én veszek majd egy 9-18-ast. Nem nagy a babám, még csak 7 kiló 9 hónaposan.
2009. nov. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia! Nekünk ilyen van:

[link]

0-25 kg-ig van. Lányom 6 hónapos, kb 70cm és 8 kg, és kikellett vennem belőle az ülésmagasítót. Nem veszik el benne. Később viszont kitudom venni belőle a szűkítőt, így nem lesz kicsi. Eddig nagyon megvagyok vele elégedve, Nyugodt szívvel ajánlom.

2009. nov. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
mi 7 hósan vettünk 9-25 kilóig, nem veszik el benne, sőőt. Imádja, szépen kilát, szupi, megérte
2009. nov. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

11 hónaposvolta babám, amikor lecseréltüka hordozót, 76 centi volt és 9,5 kiló. ezt kapta:

[link]

2009. nov. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

9 hónapos, 9,5 kg a lányom, olyan gyerekülést vettünk mint az utolsó hozzászóló. Sajnos nem tudjuk még használni mert teljesen összecsúszik benne, kényelmetlen még neki. A hordozót már kinőte, így vettünk a héten egy Jane Racing 0-18 kg használható gyerekülést, 100%-ig meg vagyok vele elégedve. Az eddig hisztériákkal telt utazások bolondozással és mosolygással teliek azóta. Sajnálom, hogy nem hamarabb vettük meg.

Tehát ajánlom, hogy ne 9-36 kg-os ülést vegyél, hanem kisebbet, hidd el beválik és sokáig lehet ezt is használni, a biztonságról nem is beszélve.

Nagyon jók a 36 kg-ig használható ülések is, csak nem ilyen picikének, majd később lesz igazán használható.

2009. nov. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, a legfontosabb lemaradt.

A legújabb eredmények szerint max. 4 fokozatig dönthető ülést szabad csak használni a menetiránynak megegyezően, mert ha túlságosan fekszik benne a baba, akkor az ütközésnél nem a nyakánál bukik előre a baba feje, hanem alul a gerince törik. Az igazán biztonságos ülések gyártói állítólag már nem gyártanak olyan ülést, amely ennél több fokozatban dönthető menetiránnyal egyezően.

2009. nov. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi épp pénteken vettünk 9-25 kg méretű babaülést, mert a hordozó már kicsi neki. 9,5 hónapos 75 cm, és 6,95 kg. Így hivatalosan még nem használhatnánk, de a hordózóban ülve a lába már az üléshátán van vagy 10 cm, ráadásul már ügyesen ül is. A 36 kg-t azért nem vettük, mert most még be lehetett volna kötni - hiszen télen több réteg ruha is van rajta -, de nyáron nem lett volna jó. Ráadásul, ha így halad a növekedésben előbb fog ülés magasítót használni, minthogy megközelítse a 36 kg-s súlyt.
2009. nov. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi a napokban vettünk 9 hónapos kisfiúnknak Maxi cosi priori xp-t (9-18kg).Engem nem tudtak meggyőzni arról,hogy 9-25kg ig vegyek ülést.Bár a boltban az eladó is kifejezetten ellene volt!!!Szerintem nagyon nagy az intervallum a kilók között.Jóval nagyobb is az ülés.Így nem hiszem,hogy u.olyan védelmet nyújt egy 8-9 hónapos gyereknek mint egy 3-4 évesnek.A fejük is máshol van.Nem véletlenül találták ki a különböző méreteket.De ez csak az én véleményem :) Mi nem bántuk meg.Nagyon szupi ez az ülés.
2009. nov. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, nagyon sokat segítettetek, örülök, hogy újra kitettem a kérdést. A mi babánk is hosszú és vékony, emiatt vagyunk dilemmában. 9-18 kg ülést fogunk venni és Maxi Cosi nagyon megtetszett. Köszi !
2009. nov. 15. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!