Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babám még nem...

8 hónapos babám még nem kúszik. Gond lehet? Meddig várjak, hogy megmutassam szakembernek? Hogyan tudnám fejleszteni? Kell-e egyáltalán?

Figyelt kérdés

Nagyon értelmes, nyitott, jókedélyű kislány. Ahová el szeretne menni, odagurul. Sokat kommunikál, szóval nem tűnik problémás babának, csak még nem kezdett el kúszni. Kell aggódnom?

Ja és nagy, hosszú baba, 74-es ruhákat hord.

Később kezdett el forogni is, mosolyogni is, úgy tűnik mindent később kezd el csinálni, de utána turbózva :)


2013. szept. 26. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Igazából az se baj, ha nem kúszik. A mászás viszont fontos, azt mondják, hogy az "nem maradhat ki". Látsz valamilyen kúszásra vagy mászásra utaló jelet? ( négykézláb áll-e? így hintáztatja-e magát?) egyébként ha aggódsz, és jó kapcsolatban állsz a védőnőddel, akkor először kérd ki az ő véleményét, esetleg, hogy nézze meg... Nyugi, ami késik, nem múlik... :-)
2013. szept. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy 9 hónapos korig kell megtanulniuk kúszni. Az én fiam is ekkor kezdte, 10 hónaposan már mászott, és felállt, már 1 éves múlt, és már tanulgat járni.

Amúgy 7 hónaposan fordult ő is először, 8 hónaposan már ült.

2013. szept. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
szia, nekem 3,5 honapos babám már végigkuszik az ágyon, viszont 3 éves kislányom abszolut nem kuszott.
2013. szept. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én babám a forgással csúszott el, mert útált hason lenni. A gyerekorvos dévényi tornára akart küldeni, de kaptunk egy hónap türelmi időt (hat hónaposan). Az interneten találsz videókat, hogyan kell megtanítani mászni én is innen vettem minden gyakorlatot és behoztuk szépen a lemaradást, gyakorlatilag megtanítottam forogni. Azóta mindent behozott szépen és semmi probléma nincs szerencsére, a vődőnőt többször kihívtam házhoz és a szőnyegen figyelte mit alkot a baba.
2013. szept. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!