Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek mikor múlt el a tűzfolt...

Nektek mikor múlt el a tűzfolt a babátok arcáról? Többi lent.

Figyelt kérdés
1 hetes a kisfiam és a tarkójától indul és a jobb pofiján végződik. Elsőnek nem tudtam mi az és a csecsemős mondta,h tűzfolt. A gyermekorvos és a védőnő azt mondta,hogy két éves kora után eltűnik. Most se erős,csak ha sír. Egyébként elég halványka. Tudtok rá valami gyógymódot,ami felgyorsítja a folyamatot,vagy esetleg szépíti neki? Bioptron lámpa a későbbiekben? Nem most gondolom ilyen kicsinek, hanem majd ha felerősödik. Nektek elmúlt a baba két éves kora után? Mondjuk én nagyon ritkán látok olyan felnőttet,akinek tűzfoltja van,szóval tényleg lehet benne valami. Köszi előre is :-)

2013. szept. 30. 18:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
bocs hogy nem tudok válaszolni, de mi az a tűzfolt?
2013. szept. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Lanyom szemen es homlokan is volt. Nagyon zavart, feltem,hogy nem mulik el. Most 10 honapos es semmi nem latszik, magatol elmult.
2013. szept. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
15 hónapos, az orra felett van, szív alakú. Egyre kevésbé látszik, ha sír vagy melege van, akkor sötétebb. De folyamatosan halványul.
2013. szept. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
páromnak van, felnőtt korára sem múlt el
2013. szept. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Fiam 16 hónapos és neki is van.Már kicsit kisebb,de nem múlt még el.Orvos azt mondta majd később.Van akinek soha nem múlik el:)

Nem lehet felgyorsitani és nem is szabad semmivel piszkálni!

2013. szept. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat. Én reménykedek benne,mert nem szeretném ha pofiján látszódna bármi is.Ha a tarkó részen megmarad nem baj,mert ott úgyis lesz haja,meg az cuki is :-)Kedves válaszoló nézz utána mi a tűzfolt,mert én se tudom neked leírni pontosan :-)
2013. szept. 30. 20:08
 7/11 anonim ***** válasza:

Ezt találtam:

Naevus flammeus (tűzfolt): A tűzfoltok a bőr szintjében elhelyezkedő, veleszületett, tűzfolt

tűzfolt

kisebb-nagyobb felületű piros foltok, a kis erek ártalmatlan tágulatai. Népiesen gólyacsípésnek is nevezzük őket. Síráskor, erőlködéskor valóban jobban látszanak, nyugalomban alig észrevehetőek. Ha a homlokon, szemhéjakon, szemöldöktájon vagy a tarkó közepén szimmetrikusan helyezkednek el, legtöbbször az első év végéig eltűnnek. Semmilyen teendőt nem igényelnek.

Ha az értágulatok egyoldaliak általában egy életen át megmaradnak, a korral színük mélyül és felszínűkön apró, vörös csomók jelenhetnek meg. Leggyakrabban az arcon és a nyakon fordulnak elő. Mivel az egyoldali tűzfoltok különböző betegségek részjelensége is lehet, ha ilyen elváltozást észlelünk keressük fel a gyermek háziorvosát.

2013. szept. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ezt a leírást én is megtaláltam...de nekünk egyoldali, azaz a bal szemhéján van, most 6 hónapos lesz. Az orvos erre is azt mondta, hogy elmúlik....hát, remélem. Tényleg mintha picit halványabb lenne már
2013. okt. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen,én is reménykedek mert a fiamnak is egyoldali,a füle mellett az arcán van.Neki is már 1 kicsit kisebb,de messze áll az eltűntől.Most 16 hónapos.
2013. okt. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Minden betegségnél vannak kivételek,akiknek sajnos szövődményes lesz...szerintem ez így van az ilyen foltoknál is. Valakinek megmarad, valakinek elmúlik. Gondolom függ a baba szervezetétől. Én reménykedek benne,hogy elmúlik neki. Érdekes,mert a születése pillanatában nem volt még rajta,mert van róla fénykép. Ha nem múlna el,akkor is van rá megoldás. Ott a lézeres kezelés.
2013. okt. 1. 12:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!