Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám 6 hónapos múlt és még...

Babám 6 hónapos múlt és még nem kúszik, csak forog. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2013. szept. 3. 15:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Semmit. Kúszni 9 hónapos korig kell.
2013. szept. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Semmit, egyáltalán nincs elkésve. 6 hónaposan a fiam is csak forgott, 7 hónaposan kezdett kúszni. Most 15 hónapos lesz, 1 éves kora óta önállóan jár, most pedig már szalad. Én soha nem erőltettem egyetlen mozgásformát sem, mindig megvártam, hogy magától kezdje el.
2013. szept. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
42%

Az sem lehetetlen, hogy teljesen kihagyja a kúszást, és fel fog állni.

A babák NEM az előírások szerint mozognak, hanem a saját fejlettségi szintjük alapján. De ezzel nincs semmi baj.

2013. szept. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
11-én lesz a lányom 7 hónapos de még nem kúszik csak négykézlábra áll és úgy rugózik de előre még semmit nem halad. Egyáltalán nem vagytok elkésve. Ne csinálj semmit majd elkezdi! De am mit csinálnál vele? Ha eljön az ideje elkezdi. Attól h van baba aki már ekkor csinálja az ügyes de aki nem csinálja attól még az nem nyomorék.
2013. szept. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
de mindenhol azt olvasom, hogy 6 hónaposan már ülnek, meg kúsznak is rendesen, így mindig arra gondolok, hogy csak mi vagyunk így lemaradva :((
2013. szept. 3. 15:19
 6/16 anonim ***** válasza:
Az orvosotok mondta valaha h le vagytok? Vagy h gondok vannak? Nem hiszem!! Miért lennétek lemaradva? Sokan amúgy is szeretnek túlozni. Igen vannak babák akik ügyesebbek mint ahogy a "nagy könyvben" meg van írva. De ha később kezdi incs baj. Egyik baba se egyforma. Kár ezen aggódnod. Totál felesleges!
2013. szept. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Aki 6 hónaposan ül, annak nagyon gyors a mozgásfejlődése, de ettől még nem ez az általános. Nem kell más babákkal foglalkozni, a végén mind ugyanúgy fog szaladgálni.
2013. szept. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Van egy ismerősöm akinek a babája majdnem 2 hónappal kisebb mint a lányom. De neki már mindent sokkal hamarabb tudott mint az enyém már mindent megeszik amit az enyém! És állandóan ezzel dicsekszik. Persze szegény kisgyerek semmit nem tud persze erőltetve van neki és már 2,5 hónapos ültetve sportbabakocsiban hurcolászta. Most ez jobb? Semmitől se jobb. Nyugodj meg mindennek eljön a maga ideje és végképp nincs semmivel se elkésve 6 hónaposan!
2013. szept. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
74%

Az enyém korán csinál mindent, de nem ült 6 hónaposan, csak akkor próbálgatta elkezdeni. Önállóan, stabilan ülni 7 hónaposan kezdett. Szerintem a "nagykönyv"-ben a mozgásforma megjelenésének legkorábbi ideje van leírva. Azt valóban elfelejtik hozzátenni, hogy egyénenként mennyire változó, még a sorrend is.

Nincs elkésve egyáltalán!

Az sem mindegy, hogy mekkora súlyú babáról van szó.

Én a fogzással is látok összefüggést. Az enyém már kúszott-mászott, a vele egyidős nagyobb súlyú baba pedig "csak" forgott, de neki már volt 2 foga, az enyémnek egy sem. Szóval ez sokmindentől függ.

2013. szept. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Lányom kb 6 hónaposan kezdett forogni, 9 hónaposan kúszni, lassan 11 hónapos és még mindig csak kúszik, felülni sem tud. Senki nem mondta, hogy el lenne késve.
2013. szept. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!