Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babat szeretnek, de borzasztoa...

Babat szeretnek, de borzasztoan felek a nogogyasztol. Kicsit gyerekes, de tini koromban volt egy rossz tapasztalatom. Megirnatok milyen vizsgalatokat kellene csinalni terhesseg elott, hogy biztosak legyunk minden rendben lesz. Menyire fajdalmas?

Figyelt kérdés
2009. aug. 12. 12:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Kenetvétel, méh kitapintása kézzel, esetleg vérvétel. Ne félj, a tinikori eset valószínűleg szélsőséges volt, nem hiszem hogy még egyszer előfordulna, a nődokik rendesek, főleg ha magánrendelésre mész. Megkérdezhetem h mi történt, durva volt a doki vagy lekezelő?
2009. aug. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mielőtt a babát terveztük elmentem egy sima rákszűrésre, amire amúgy is illik elmenni évente. Ellmondtam a dokinak, hogy babát szeretnénk, ő ellátott néhány jótanáccsal meg egy-két vitaminnal és ennyi.


Azért arra készülj fel, hogy terhesség alatt, főleg a végén jó párszor meg kell hogy vizsgáljon a doki. A legvégén már heti rendszerességgel.

De nem fájdalmas semmi, max kellemetlen. Gondolj közben arra, hogy lehet nemsokára boldog anyuka leszel.


Sok sikert!

2009. aug. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Maga a vizsgálat egyáltalán nem fájdalmas. A szülés fájdalmasabb lesz, már ne haragudj. Ha babát szeretnél, jópárszor kell majd nőgyógyászhoz menned. Csak az első vizsgálatot fogod kicsit kínosnak érezni, utána teljesen megszokod és természetes lesz. Csinálnak ultrahangot többször is, kell vérvételre menni, fogorvoshoz, belgyógyászatra. Többször fogják vizsgálni a méhszájadat hogy zárva van-e. Mindezek közül egyik sem fájdalmas, maximum kellemetlen lesz.
2009. aug. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen durva volt a doki.Eloszor mentem es mondtam kicsit felek,mire o azt mondta,ha megszolalok ad egy pofont.Egyebkent a kenetvetel fajdalmas?
2009. aug. 12. 13:14
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok,hogy ilyen gyorsan valaszoltatok.Megnyugtato,amit irtatok,koszonom szepen.Abban en is biztos vagyok, hogy nem merheto ossze a szulessel.
2009. aug. 12. 13:17
 6/8 anonim ***** válasza:
Ad egy pofont?! na, ezt egy felnőtt nőnek nem merik mondani ne félj:) nem fáj a kenetvétel, de van akiknek kellemetlen, főleg ha megfeszíted az izmaidat. Próbálj meg ellazulni a vizsgálóasztalon, akkor nem is érzed majd!
2009. aug. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben mindenképp egy magánrendelésre menj el, ha azzal van gond, hogy a doki férfi, mehetsz nőhöz is.

Egy függöny mögött derékig le kell vetközni. Kényelmesebb, ha szoknyában mész, így csak a bugyit kell levetni, nem kell meztelenül szaladgálnod. Ha szandi, papucsban mész, akár az is maradhat.

Felülsz a székbe és a lábtartóba rakod a lábad, előre kell tolni a feneked. Lazulj el, keress valami képet a falon, azt nézd. Megvizsgál, megtapogat belül, ez nem fáj. A rákszűrés sem fájdalmas, picit kellemetlen, de ennyi. Van, aki meg sem érzi. Utána felöltözöl és jöhet a duma. Az gondolom oké

:-)

Érdeklődj előtte az orvosról, laza, kedves dokit válassz. Ne aggódj, semmiség az egész. A terhességed vége felé, már megszokott lesz a dolog és csak nevetsz az egészen.

2009. aug. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is rossz emlékeim voltak nőgyógyászokról, míg aztán meg nem találtam kedvenc női nőgyógyászomat. Előtte nem szégyellem magam, elmondhatom neki minden panaszomat, ő megérti, hisz átélte ugyanezt. Első babámat is nála szültem, s a másodikat is nála fogom majd februárban... :-)
2009. aug. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!