Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Levegőzés naponta- de mennyit?

Levegőzés naponta- de mennyit?

Figyelt kérdés

A védőnő sem mond konkrét dolgokat. A picim 2 hónapos, nyáron sokat kint voltunk, de most hogy bejött a hideg, mennyi ideig legyünk kint naponta? És télen?

Kérlek írjatok, ti hogy csináljátok, milyen időpontban mentek levegőzni, napi egyszer, kétszer, és konkrétan mennyi időre? Félóra, óra, több, kevesebb?

Bizonytalan vagyok, féltem is, de szeretnék minél több időt kint tölteni vele, hogy erősödjön a szervezete, ne legyen beteges stb.

Nyáron egész délelőtt kint aludt a teraszon, de ezt most már nem merem megtenni.



2013. okt. 1. 10:08
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

nyugodtan altasd kint!

enyém téli baba, egészen pici korától kint aludt :)

az erkélyre tettem ki délután, ott nem volt annyira hideg, mondjuk +4-5 fok :) jól bebugyoláltam, szinte csak a szája és a nózija volt kint, 4 órákat aludt :D

levegőzni meg soha nem voltunk úgy kint, hogy most fél órát leszünk kint vagy 1 órát :)

én nem szeretek céltalanul lézengeni, így a levegőzés az volt, hogy elsétáltunk a boltba, a könyvtárba, a védőnőhöz, a szülőkhöz, stb, tehát minden napra volt valami kis program, hogy ne otthon üljünk. ha mást nem, akkor kertészkedni kimentem, ő meg babakocsiban elvolt addig, később járókában.

2013. okt. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A lányom téli születésű, 2 hónapos korától napi 1,5 órát minimum kint volt a levegőn ha esett, ha fújt a szél mivel akkor hagyott el a férjem és onnantól én megyek bevásárolni, én viszem napi 3-szor a kutyánk sétálni stb.

Ha jól felöltözteted nem lesz baja.

2013. okt. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom is késő őszi baba, tél volt, mire először kimentünk sétálni. Én elég sokat altattam is kint az erkélyen, és nagyokat sétáltunk, bármilyen idő is volt. Fél órás sétáink nem nagyon voltak, mi többet kint voltunk, általában délután, mert ő akkor nyűgösködött inkább, és így jó volt, hogy volt program. Mindig beöltöztettem jól, a friss levegő szerintem csak jót tesz.
2013. okt. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem most 2.5 hónapos a kisfiam, egész nap kint van az udvarban, babakocsiban alszik. Tegnap is csak késó délután hoztam be, hogy egy kicsit kiengedjen :)
2013. okt. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Télen, mikor nagyon hidegek és nagy havak voltak,kitoltam a babakocsiban az erkélyre fél órát, negyven percet. Én sem vagyok az a típus, aki nagy hidegben szívesen az utcákat rója, és ráadásul állandóan azon aggódtam, hogy fázik-e a gyerek, vagy nem. Fél órákra szoktunk nagyon hidegben lemenni. Most még kb. másfél, 2 órát kocsizunk, játszóterezünk.

Napi fél órára ha ilyen picit kiviszel, az már jó. De ha több, az sem fog neki megártani.

2013. okt. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi családi házban lakunk, de sosem akartam a babakocsiban alvásra szoktatni, azért van az ágya. Ha elmentünk sétálni és bealudt az más.


Októberi gyerek am. most lesz egy éves. Mi naponta olyan 1,5-2 órára megyünk el - JÓ IDŐBEN, ha hűvösebb van akkor mondjuk fél óra az udvaron.

Én télen is vittem 1 órákra sétálni, akkor volt 2,5 hónapos, semmi baja nem lett, végig aludt.

2013. okt. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Én sem akarom a babakocsiban alvásra szoktatni, ügyesen elalszik már a kiságyában, így inkább utána megyünk levegőzni.

2013. okt. 2. 11:18
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én babám 4 hónapos. 1700m magasan lakunk. Sokat kint alszik a babakocsiban a teraszon..imádja! Ha -10 fok van akkor kb 15 perceket vagyok kint vele behúzom a szobájába és nyitva hagyom az ajtót.Ha jó idő van akár csak 1-2 fok akkor kb 1-1,5 órát van kint. Teljesen egészséges sosem volt megfázva..

Én csak éjszaka altatom az ágyában így este ha beleteszem akkor tudja, hogy este van és szépen egyedül elalszik..reggel 6-30-ig :)

2013. dec. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!