Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adjatok tanácsot! Hogyan...

Adjatok tanácsot! Hogyan tegyem össze a kutyát a babával? Elsősorban házban tartandó kutyás-macskás családok véleménye érdekel.

Figyelt kérdés

Szóval, megpróbálom körbeírni, hogy mi a helyzet.

Van egy nagy 60 kilós jámbor kutyánk. Nem vesz le semmit az asztalról, nem mászik az ágyra, egész nap egyik helyről a másikra fekszik, nincs gond vele. Ha kimegy, utána pofimosás, lábmosás, konyha, előszoba felmosása, minden második nap porszívózás. Tisztaság van utána. A szőre nem hull. Albérlő kutyus, a gazdik kimentek Németbe, 3 hónap múlva jönnek érte, akkor, mikor a babánk megszületik. A kutya csak annyit ért az egészből, hogy idegenekhez került, a gazdik elhagyták. 8 évig élt velük. Be van pánikolva, ha elmegyünk itthonról, éjszaka az ágyunk mellett alszik, akkor nyugodt, különben fél, hogy mi is elhagyjuk. Nagyon sajnálom, nagyon ragaszkodik hozzánk, pedig csak egy hete van nálunk.

Január végén jön a baba. Egy szobánk van, a baba is oda jön, ahol most a kutyussal alszunk. A kutyát nem tudjuk különtenni, a konyhában sem tud aludni, ha bezárjuk a szobaajtót, belebetegedik teljesen, ha nem lát minket.


Kérdés: hogyan lehet megoldani a helyzetet egy szobában egy picibabával és egy kutyával?


Utolsó variáció: a konyha és a szoba közé kutyavédő hálót teszünk. Nem ugorja át, annál lomhább, de lát minket, és mégsem tud bejönni a szobába a picibabához. A kicsit nem akarom steril környezetben nevelni, de az első hetekben azért nem éppen egy kutyára van szüksége a kiságy lábához. A kutyust nem zárhatom ki az udvarra, mert teljesen belebetegszik.


Adjon tanácsot, aki már volt hasonló helyzetben, hogyan oldjuk meg, hogy jó legyen?


2009. nov. 8. 12:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél (akár használtan is) gyerekvédő rácsot.A későbbiekben is szükséged lehet rá.

[link]

[link]

Találtam olcsóbbat.

[link]

[link]

A Vaterán van többféle,szerintem nézz szét.

2009. nov. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Figyu,ne aggasszon a dolog még,szerintem mikor hazajöttök a picivel,ki fog alakulni. Mivel gondolom elviszik a kutyát nemsokkal a hazajövetel után, nem vásárolnék emiatt dolgokat,főleg mivel egyszobás helyen éltek,a babára költsetek, azt a kevés kis pénzt,ne olyan kutyusra,aki nem marad veletek. Amugy a kutyusok sokmindent megszoknak, nem próbálod kiszoktatni szép lassan? Bent sem fogja bántani a picit, az ágy lábánál fekve gondot nem okoz majd.
2009. nov. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

igen, ilyesmi térelválasztóra gondoltunk mi is, mint az első válaszoló, vagy esetleg feltekerhető hálóra.

A későbbiekben is szükségünk lesz rá, hiszen akarunk kutyust venni magunknak, bár addigra remélhetőleg kész lesz a manzárd és a gyereknek lesz külön szobája.

A kutyus biztosan nem fogja bántani, legfeljebb megszaglássza a kiságyat néha. A kicsinek sem árt, ha megszokja a kutyaugatást, ha később is kutyust akarunk.


Ezt így vajon meg lehet oldani? Olyan sok helyen hallani, hogy a vendégeknek még közel sem lehet hajolni a pici babához, az 1-2 hetesre gondolok, kicsit tartok tőle, hogy egy levegőt szívjon a kutyával (még ha sűrűn szellőztetünk is), noha abban biztos vagyok, hogy ez az eb sokkal kevesebb koszt és bacit hoz be a lakásba, mint a felnőttek, és már le is írtam a kérdésben, hogy miért.

2009. nov. 8. 13:25
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

Első vagyok.Nekünk Német Dogunk van aki kinti-benti kutya.Amikor ilyen kicsi volt,természetesen nem érhetett hozzá,fürdés előtt "ismerkedés"(szaglászás) volt,amit a kutya felé sok dícséret követett.Én abszolút megbízom a kutyában,de kettesben nem hagyom őket addig(és utánna sem szándékozom),amíg a gyerek nem tud rendesen beszélni,hogy elzavarhassa v. rászóljon.Mivel nagytestű és akaratlanul is fellökheti.

Amikor megszületett a lányunk,raktam a feje alá textilpelust 1 napra,zacskóba be és hazahozta a párom és többször megszagoltatta a kutyával,(játszani-hozzáértni nem engedte a pelussal) és közben dícsérte és beszélt hozzá.A mi kutyánk elég értelmes és nyugott,ilyen szempontból nem tudom,a "tiétek" milyen....

Még 1 fontos dolog,ne hanyagoljátok el a kutyát.Volt olyan,hogy az egyik kezemben a lányom "nézelődött" a másikkal a kutyát simiztem.Természetesen utána kezetmostam.Most 1 éves a lányunk és imádja a kutyát,nagyokat sikong,ha simogatja,"rángatja" a leffjét és "húzgálja" a fülét,a kutya meg tűri :-)

2009. nov. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszi, első, a miénk is ilyesmi. Óriásschnauzer, alapból nyugodt, kiegyensúlyozott jószág, és akkora szeretetben nevelkedett, hogy a gazdái sírtak, mikor itthagyták nálunk. Bántani szerintem sem fogja, különösebben nem is fog vele foglalkozni, persze az általad is leírt módon mi is bemutatjuk egymásnak őket. Anyósomnál is van kutya, de anyám asszem szívbajt fog kapni, ha meglátja őket együtt... Hát, majd elválik. A lényeg, hogy nálunk a kutya is családtag, és az ő kicsi mimózalelkét is ugyanúgy kell ápoljuk, mint bárki másét. Csakhát a baba fontosabb, és még nem volt teljesen a saját felelősségem alatt baba (az öcsémre vigyáztam ugyan, de csak azt csináltam, amit anyu mondott, most pedig én leszek az anyu, aki mindenkinek megmondja, hogy mit hogyan csináljon), és félek attól, hogy valamivel rosszat teszek a babócinak.
2009. nov. 8. 16:36
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen, a kutyát ne hanyagold el, ne legyen féltékeny.Nálunk is ilyen helyzet volt, csak saját kutyussal - 12éve él velünk,persze,hogy nem raktuk ki!:)

Egy szobánk van, így első naptól együtt vannak a babával. Persze nem értek egymáshoz egy ideig, de ismerkedtek egymással

, és az egy légtértől sem lett semmi bajuk!! Most 11 hónapos a lányom, és makk egészséges:))versenytmásznak egymással a szőnyegen:))

2009. nov. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
koszonom szépen, kedves utolsó válaszoló. Megkérdezhetem, hogy milyen fajta kutyusotok van és hogyan takarítasz, hogy elég tiszta legyen a babának?
2009. nov. 8. 22:03
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia! Keverék kutyus van (németjuhász-labrador). Napi 2-3 porszívózás a szobában, egy felmosás.Ha kint a kutyus, utána láb-és alvázmosás:)

Persze, hogy talál szőrt a Baba, de aranyosan mindig odaadja nekem:)

Amúgy abszolút nem vagyok a sterilitás híve, úgy nem lesz immunrendszere a kicsinek.

Most persze már simogatja, volt puszi is egymásnak:)

Szia!

2009. nov. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Előzőhöz: látogatót viszont mi sem engedtünk 3 hétig:)( téli baba)
2009. nov. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
koszi szépen. Szóval a tiétek sem kicsi jószág.
2009. nov. 9. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!