Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szokás valahol, hogy csak a 2...

Szokás valahol, hogy csak a 2 hónapos oltás után viszik ki először a babát levegőzni?

Figyelt kérdés

Barátnőm meglepett,mikor mondta,hogy az 1 hós babája még nem volt kint a levegőn,mert hideg van és még nem kapta meg neisvac-c oltást (annak az első adagját 2 hósan kapják a babák,azt hiszem az való agyhártyagyulladás ellen).

Ez valahol szokás? Mert én úgy rácsodálkoztam,de vitába szállni nem mertem...



2013. okt. 2. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor hogy viszi el az 1 hós státuszra? Ill a 2 hósra?
2013. okt. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk hozzak jottek egy hos es ket hos statuszra is a doktorno es a vedono. :-)

De am meg ilyet en sem halotam h addig nem viszik ki. Olyat mar igen abba a faluba ahol parom felnott h csak akkor viszik ki eloszor setalni stb ha mar meg van keresztelve. De ez is csak babonabol jott ott. :-)

Mindenki maskepp latja es csinalja. Van aki a ket hetes babajaval mar hosszu utra is elindul. Nem vagyunk egyformak. :-)

2013. okt. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem szokás és nem is helyes. Ráadásul ez az oltás nem is kötelező, a 14 hónapos lányunk még nem kapta meg. Jól néznénk ki, ha nem vittem volna eddig sehova.
2013. okt. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy nem kötelező oltás.... honnan szedett ekkora hülyeséget a barátnőd? Nincs is hideg sem annyira... Szegény picúr :(
2013. okt. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
óóó, a doki és a védőnő házhoz megy! a doki ráadásul minden héten,alkalmanként 4000.- ért! :) abban mondjuk biztos voltam,hogy ez túlzás. de akkor ez a sétamegvonás is :)
2013. okt. 2. 15:58
 6/7 gabszem ***** válasza:
100%
jajj ne már... Babám -20 fokban született és térdig érő hó volt. 2 hetesen már az erkélyen levegőzött pár napig, aztán mentünk sétálni pedig jó minusz 5 fok volt. Nekem azt mondta amúgy a doki, hogy minusz 5-ig lehet vinni.
2013. okt. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
O, szegény baba. De nem egyedüli eset. Ismerek olyat aki szinte egész télen nem vitte ki. Mostmeg csodálkozik, hogy folyton beteg az ovitól.
2013. okt. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!