Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma délután kapja a kisfiam a...

Ma délután kapja a kisfiam a második dupla oltását. Nurofen kúp, és szirup van itthon. Szerintetek elég a szirupot adni neki? Ha mégsem, akkor mennyi időre rá lehet egy kúpot is beadni?

Figyelt kérdés
Az első alkalommal nagyon fájtak a kis lábai,főleg másnap. A kúpnál sír,ezért kérdezem. 5 hós.

2013. szept. 20. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
Ha úgyis most kapja ezt nem egyszerűbb a dokitól megkérdezni?
2013. szept. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha ilyen dokihoz mennél,te sem kérdeznéd meg tőle. Èrdekes gondolkodása van,amúgy nem gyerekorvos,hanem háziorvos. Ma megyünk hozzá utoljára.
2013. szept. 20. 14:27
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha Nurofen a kúp is, akkor legalább nyolc órának kell eltelnie a szirup és a kúp között. Tehát ha mindkettő Nurofen, akkor vagy kú, vagy szirup. A szirup nagyon jól szokott működni mind láz, mind fájdalom csillapításnál.
2013. szept. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi ugyan nem Nurofent használunk, hanem Panadolt és Naturlandnak a kúpját, de ezeket 4 óra elteltével lehet beadni...de ez a Germicidre is igaz...szóval én 4 órát mondanék. Nem hiszem, hogy ne lenne elég egyébként. Az én kislányom is mindig 2 oltást kapott egyszerre, és egy esti hőemelkedésen kívül kutya baja sem volt, szóval egy adag bőven elég volt...
2013. szept. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm,akkor maradok a szirupnál először.
2013. szept. 20. 14:34
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem mindig mondták,ha hazaértünk fél Germicid-C kúp és rá 4 órára a másik fele.Hát nem mindig jött össze,mert volt hogy ahogy betoltam,kikakilta a felet.De volt többször is olyan,hogy mire a 4óra letelt volna,ő már aludta az éjjeli alvását és nem keltettem fel sosem emiatt.Nem garantált ,hogy lázas lesz egyébként...Mindenképpen várnék 4 órát a szirup után is.A nurofen kúp nagyon picike,az tuti nem fájhat neki,főleg hogy csak a kézmelegtől is elolvad már.A Germicidet is túlélik a picik,pedig az elég böhöm kúp.
2013. szept. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A Nurofennek teljesen más a hatóanyaga, mint a Panadolnak, ezért nagyobb két adag közt a várakozási idő. Harmadik féle a hatóanyaga a Germicidnek. Nekünk a Nurofen szirup elég volt.
2013. szept. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!