Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 12 hós babám nem szopizik...

12 hós babám nem szopizik már, szükséges adni neki valamilyen tejet? Tápszert nem akarok.

Figyelt kérdés
Most lesz 12 hós, nagyon picikét szopik már csak reggel.
2013. okt. 4. 09:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen szükséges. Bevezetheted neki a bolti tejet.
2013. okt. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Persze, hogy kell!

Napi fél liter tej alapú táplálék kell neki!

Ami, most már mivel, hogy elmúlt 1 éves, lehet tehéntej is. 1 éves kor előtt pedig a tápszer lett volna.

De a tej mellett ez lehet bármilyen tejtermék, vagy tejkészítmény.

2013. okt. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én bolti tejet nem adnék még 1 évesnek. Annyi mindent hall az ember, én már annyira idegenkedek tőle... Köze nincs a tejhez a mostani löttyöknek. Esetleg ha be tudsz szerezni valami magántermelőtől, azt biztos nem vizezik fel, és nem is raknak bele minden hülyeséget...
2013. okt. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Bolti tej kizárva. 2-3 éves korig abszolút nem ajánlott, de tapasztalatból sem adnék. Még az én gyomrom sem emészti meg.:S Más alternatíva?
2013. okt. 4. 09:36
 5/11 anonim ***** válasza:
Kecsketej igaz csak kevés. Én laktózérzékeny vagyok, azért ezt javaslom.
2013. okt. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom mennyit szopzik, mert sosem mértem. Abból gondolom, hogy nem sokat, mert reggel kell neki csak rövid ideig. Van még tejem, de ha nem issza, szerintem a babatejet sem fogja. Tejterméket azt eszik naponta.
2013. okt. 4. 09:40
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem nincs gyerekem, úgyhogy lehet nagy hülyeséget írok. Ha esik tejterméket, akkor az nem lehet elég neki tejalapú dolgonak?
2013. okt. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Erre lettek kitalálva a Junior tejitalok! És ahhoz is szoktatni kell, mint minden ételhez, italhoz is. Szóval ne várd a babádtól, hogy elsőre megigyon 2 dl-t belőle, és ha nem teszi, akkor nem is kéri szerinted! Kell nekik még a tejalapú ital, szép lassan vezesd be neki ezt is, mint minden mást!

1 éves anyukája

2013. okt. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
17 hónapos a fiam, hónapok óta nem iszik se tápszert, se tejalapú dolgot. Rizstejet kap. Nincs baja.
2013. okt. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen kell, legalább két tejes étkezés kell neki naponta 3 éves korig. Nincs más alternatíva, vagy tápszert (tejitalt) adsz neki, vagy tejet.

A tápszer nem ördögtől való dolog, pont megfelelő az összetétele a babák/kisgyerekek számára.

Nekünk azt mondta a gyerekorvos, hogy ha akarom, adhatok neki tejet 1 éves kor után, de igazából jobb lenne a tápszer, vagy a tejital, mert könnyebben megemészti, megfelelőbb az összetétele. Így reggel tápszert kap, este pedig kakaót tejitalból.

2013. okt. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!