Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Halló! Az USA-ba akarok...

Ajjnemár kérdése:

Halló! Az USA-ba akarok utazni turistaként de 90 napnál tovább szeretnék maradni. Van olyan itt aki csinált már ilyet? Lehetséges egyáltalán? Milyen vízum szükséges ehhez? Kb. mennyi idő ennek a megszerzése? Októberben szeretnék menni.

Figyelt kérdés
Már írtam a nagykövetségnek is de csak egy linkel válaszoltak ami a látogatói vízumhoz irányított és akárhol nézelődtem az csak max. 90 napos ott-tartózkodásra jogosít fel.
2013. júl. 18. 13:25
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
turistaként maximum 90 napig maradhatsz, utána is maradhatsz, de az már illegális, és 10 évig a közelébe se mehetsz, ha elkapnak
2013. júl. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Makoscsiga ***** válasza:
100%
Szerintem ez marhaság, a 9o napos korlát csak az ESTA-ra vonatkozik. A B2-es látogatói vízummal lehet maradni. De ott rendesen interjú van, és el kell magyarázni, hogy mienek mész hol fogsz lakni etc.
2013. júl. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi, köszi. Utána néztem a B-2 vízumnak és ezzel elvileg akár egy évet is kinnt lehet maradni. Most már csak abban kell reménykednem hogy megadják.
2013. júl. 19. 15:01
 4/9 A kérdező kommentje:
Ajj, rosszul olvastam, ezzel max. csak 6 hónapig maradhatok, én pedig minimum 9 hónapig szeretnék.
2013. júl. 19. 15:14
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
De mit akarsz ott annyi ideig?Fekete munkával letelepedni?
2013. júl. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

NBA fan vagyok és az egyik rokon meglepett egy szezonbérlettel. A kedvenc csapatom meccseire szól, nincs mese, ki kell jutnom. Az NBA alap szezon kb. hat hónap, de ha a csapatom bejut a rájátszásba akkor akár 9 hónap is lehet belőle.

Nem akarok kinnt dolgozni, se feketén, se legálisan. Hál'istennek olyan munkát végzek amihez elég egy laptop és internet, távmelóként is végezhető, plusz van félretett pénzem szóval tudom bizonyitani a vízumnál hogy lenne miből megélnem kinnt.

2013. júl. 19. 21:02
 7/9 anonim ***** válasza:
87%
ja, hát akkor sok sikert hozzá :)
2013. júl. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem B2! B1! És olyan munkádnak kell lenni amihez végzettség szükséges és nyilván ilyen végzettségnek lennie kell:


[link]


Telecommuters: Individuals temporarily residing in the United States who will be working from home as computer programmers for foreign based companies may be eligible for B-1 visas provided they satisfy the following conditions:


The individual is employed by a company outside of the United States

No remuneration will be received from a U.S. source, other than expenses incidental to the stay

The work is in an occupation requiring a bachelor's or higher degree in the specific specialty and the individual has that level of education

If you believe that you may qualify for the B-1 visa, you should apply for a visa in order for your qualifications to be evaluated.

2013. júl. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem kell a business vízum. Azt mondták sima turista vízum és csak meg kell hosszabítani mielőtt lejárna. Probléma megoldva. Köszi mindenkinek.
2013. júl. 21. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!