Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kapott már el fél év alatti...

Kapott már el fél év alatti babátok virusos betegséget? (influenza félét) Hogy vészelte át?

Figyelt kérdés

Nálunk influenza terjeng a családba és nagyon félek hogy a 4 hónapos babám nehogy elkapja. Mi lesz vele ha igen?

Nagyon aggódok.


2009. nov. 8. 20:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia, a kislányom 4 hónapos volt, amikor egy reggel köhögve, taknyosan, hőemelkedéssel ébredt, rögtön adtam neki Germicid kúpot és átmentünk a dokihoz, megvizsgálta, azt mondta nem vészes, időben mentünk, írt neki kálciumot és szirupot, azt mondta vírus okozza de 3 nap alatt rendbejön. Estére már nem is volt baja. Szóval könnyen vészelte, igaz, anyatejes.
2009. nov. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekünk vírusos torokgyulladás volt 5 hetesen. Megmondom őszintén, hogy Ő jobban viselte mint én. Én is beteg voltam különben de nem is arra értem hanem én nehezebben viseltem azt, hogy ő beteg. Igaz, még nagyon pici volt de mindent ugyanúgy csinált mint előtte. Semmi baja nem lesz ha esetleg megkapja ne félj! Nálunk 10 napig tartott. Egy influenza nem tart addig. Különben megelőzésre adhatnál neki c vitamint és oscillococcinumot hátha elkerülné a betegség. Én is ezeket adom pedig nálunk a családban most nincs járvány.

9 hós anyuka

2009. nov. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, nagyon megnyugtattatok.

Mert azt hittem hogy egy ilyen kicsi baba ilyenkor mindenképp korházba kerül.

2009. nov. 8. 21:14
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne aggódj. Nálunk is volt fél éves korig egy influenza féle megbetegedés. Orra folyt köhögött, torka fájt és rossz közérzete volt a kislányomnak, nyüglődött. Orrát porszívós orrszívóval tudtam kiszívni és utána cseppentettem. Nem olyan brutális, mint sokan gondolják, ha előtte odateszed az ujjad, érzed, hogy nem nagy erővel szívja. Épp hogy kiszedi, aminek ki kell jönnie. Torkára calcimuscot kellett adnom, hogy a rekettség múljon és köptetőt, hogy felszakadjon a köhögés. (meg antibiotikumot is kellett adnom) A picikék nem tudják a torkukat köszörülni, ők csak lenyelik...Ezért előfordulhat, hogy kihányja, de ne félj, az a babának megkönnyebbülés. Én is megrémültem amikor ez történt, mert nem mondta senki, hogy ilyen létezik, de láttam a kislányomon, hogy utána jobb kedve lett. Csak nem szép látvány az a nyálkás valami, meg persze félted picit. Normális jelenség a babáknál ilyen betegségnél, ezért kérlek ne aggódj(tudom, hogy nem egyszerű és félted), ők is úgy viselik a betegséget, mint a felnőttek és kb.annyi ideig. Amíg betegek a családtagok ne látogassák és addig ti sem menjetek, ha megoldható így nem is biztos, hogy elkapja. Azon nem sértődhetnek meg. Nem lesz semmi baj és remélem nem rémisztettelek meg. Nem lesz semmi baj
2009. nov. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Még valami: Nem kerül kórházba, ne félj. Csak igyon sokat, hogy ne száradjon ki. Enni nem sokat fog, de az pár nap csak, és utána lesz étvágya. Ahogy a felnőtteknél
2009. nov. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi neked is.

A porszivózásba már gyakorlottak vagyunk. :-)

2009. nov. 8. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!