Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Okozhat a későbbiekben valami...

Okozhat a későbbiekben valami "női" bajt ill. betegséget ha a 4 hónapos kislányomnak éjszaka nem cserélek pisis pelust? Milyen gyakran cseréltek pisis pelust napközben és éjszaka?

Figyelt kérdés
2011. jan. 14. 21:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Napközben 3 óránként, éjjel viszont nem cserélek.
2011. jan. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Mennyi idős a babád?
2011. jan. 14. 21:34
 3/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Ezt Neked kell látnod, hogy mennyire pisis.

Nekem volt, hogy egész nap 2x kellett cserélni, mert nem volt benne semmi, csak higiénés okokból cseréltük.

De volt olyan éjszakánk, hogy már a ruhája csupa pisi volt, és 2x-3x cserélni kellett.

Ez gyerkőcönként változik.

Bajt? Hát felpirosodhat a popsija vagy ha allergiás a pelusra, (nekem a benne lévő latexre azok), akkor hólyagok, gyulladás....de szerintem mást csak akkor, ha mindig hagyod elázni. Mert azért egy picinek nem jó benne ülni a pisiben.

2011. jan. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Semmi női bajt nem okoz. Én azért szoktam cserélni a fiamnál (és a lányomnál is fogom ha lesz) mert ha kifolyik a pisi, akkor élből: ruhalehuzás, mosás, ágyneműlehúzás, mosás és ha elég nagy a folt, akkor a matrac szellőztetése. Szóval nekem macera, félálomban meg sittysutt kicserélem. De hozzáteszem azt is, h nem minden éjjel, csak ha alvás előtt még iszik.

2011. jan. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
ja meg igen, azért ha sokszor átpisisedik a pelusa, akkor azért jó ha nem fekszik benne, mert a felfázásből lehet gond. Én előbb a közvetlen pisire gondoltam, de a többszöri átázás nem jó!
2011. jan. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Tök felesleges cserélni akkor, ha nem folyik ki a pisi. Én azt hiszem 3 hós kora óta nem cserélek éjjel, mert elbírja a pelus a pisit + amikor cseréltem, alig akart visszaaludni. most lesz 1 éves a kislányom, és semmi "bajt" nem okozott ez, sosem volt piros a popó vagy a nunus szerencsére:)

Max csak pöttyös lehet a nunus és a popó, de semmi más "baja" nem lesz ettől!

2011. jan. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
83%

Első vagyok, a babám már 10 hónapos. Amíg még pici volt és minden szopi alatt bekakilt, addig éjjel is cseréltem. Azóta nem cserélem éjjel, amióta többet alszik és nem kakil, csak nappal.


Női bajt az okozhat, ha a hüvelyét hmosító kenőccsel kened, vagy hámosító anyagot tartalmazó popsitörlővel törlö. Ezeket kerülni kell a kislányoknál, mert benőhet a hüvely. Valamint hüvelygombát is ugyanúgy kaphatnak, mint a felnőttek, főleg antibiotikum-kúra után, és a végbelük kitörlésével is extra óvatosnak kell lenni, hogy ne juthasson széklet a hüvelybe. Magától a pelenkáól semmilyen nói bajt nem kap el, a vizeletet a pelenka elvezeti a bőrétől és zselévé alakítja.

2011. jan. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Igazából okozhat női bajt, mert nekik még nincsen meg az az önvédekező hüvelyflórájuk mint egy nemi érett nőnek/lánynak.

De ha napközben rendesen odafigyelsz rá, kétlem, hogy bármi gond lenne belőle.

2011. jan. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Napközben minden étkezés után lecserélem, éjjel viszont egyáltalán nem, mivel alszik, emiatt nem akarom felébreszteni. És mivel éjjel nem eszik-iszik, nem is pisil olyan sokat.
2011. jan. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Én éjfélkor cserélek utoljára, utánna hét-nyolc órakor.

Olyankor pakolja tele kakival is. Ritkán van egy kis csípődésünk, de a doki szerint azért is mert nyálzik és savasabb a kaki.

Három hós.

2011. jan. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!