Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány nap alatt "kell" meggyógy...

Hány nap alatt "kell" meggyógyulnia egy náthás babának?

Figyelt kérdés
Kisfiamat 5.napja kezelem itthon,az elején csak vízszerű váladékot szívtam ki az orrából,de mostanra már sűrűbbet. Ez a gyógyulás jele,vagy vigyem orvoshoz? Már nem kell olyan gyakran szívni neki,mint az elején. 1 éves egyébként.
2013. okt. 6. 22:25
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Én már eddig is elvittem volna!
2013. okt. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Azt mondják,h gyógyszerekkel 2 hét,a nélkül 14 nap :)))


Szóval egy orrfolyós,nátha simán eltart 2 hétig is...

de ha már kezd besűrűsödni az orr váladék,az elvileg jót jelent,az már a gyógyulás jele..ha nem zöldes.


Jobbulást kívánok!

2013. okt. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én nem fogom minden kis megfázással orvoshoz vinni,ahol még több beteg gyerek és vírus terjeng. Nyilván,ha komolyabb gond lenne,már vittem volna. A kedve jó,egész nap vigyorog és szaladgál,játszik. Szerdán egyébként is megyünk,szóval... Én is úgy látom,hogy kezd helyre jönni,mert amikor lebetegedett nem is volt étvágya,se jó kedve,2 napja pedig már minden oké vele ezen a téren.
2013. okt. 6. 22:33
 4/9 anonim ***** válasza:

22.30-as vagyok,ha nincs láza akkor nem feltétlenül kell orvoshoz vinni.

Ami fontos,ismered a gyerekedet,az általános állapota ilyenkor megmutatja,hogy mennyire indokolt elvinni orvoshoz

-eszik rendesen

-iszik rendesen

-nem levert,jó kedvű

-nincs láza stb


Egyébként ha jól van ezek szempontjából,az orvos sem fog egyebet mondani,mint h szivni kell az orrát,igyon sok folyadékot,tea.


Én annyival,amit írtál nem viszem orvoshoz a gyerekemet!

DE én én vagyok,a sajátomért vagyok felelős!!!

2013. okt. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Az unokám pár napos, lázmentes orrfolyásból arcüreggyulladást kapott,
2013. okt. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én se viszem ennyivel orvoshoz az enyémeket. Jelenleg van itthon egy 15 hónapos meg egy majdnem 4 éves orrfolyósom. Porszívózunk, sok folyadék (teát nem isznak, úh húsleves), c-vitamin. 7-10 nap tapasztalatom szerint.
2013. okt. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6. vagyok: amit írtam akkor igaz, ha fehér váladék van az orrukban. Ha más, akkor orvos.
2013. okt. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
örülök a kérdésnek, 1 éves a lányom, most előszőr beteg.láza nincs, "csak" az orra folyik, szívom az orrát, elalvás előtt orrspray-t fújok neki, illetve baby balzsammal kenem a hátát.Bízom benne, hogy nem kell dokihoz mennünk, bár nála még csak 2 napja tart.nem szeretném, ha ott jobban megbetegedne, viszont tanácstalan is vagyok, hogy itthon kitudom-e kezelni, meddig tart.
2013. okt. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ma reggelre már nem is szörcsögött,de azért kiszívtam az orrát,alig jött valami. Nem akarom elkiabálni,de szerintem meggyógyult. Az orrváladéka egyébként se nem sárga,se nem zöld,hanem fehér. Ő is most volt először beteg,leszokott a ciciről és egyből jött ez a nátha. A kezdeti para után megnyugodva,túléltük! Jobbulást a babáknak és a gyerkőcöknek!
2013. okt. 7. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!