Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kell venni egy decemberben...

Mit kell venni egy decemberben születő babának? Mikor lehet kivinni az utcára?

Figyelt kérdés
2013. okt. 4. 13:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Jó meleg holmikat :) Bundazsák, sapka, hosszú rugik, hosszú bodyk. Én tavaly januárban szültem, akkor iszonyat hidegek voltak, 2 hetesen "tettem" ki az ablakba 2-3 percre. Aztán 3 hetesen vittem ki babakocsiba az udvarra, de csak 10 percre. 4 hetesen már mentem vele sétálni, persze ő úgy be volt bugyolálva, hogy ki sem látszott :)
2013. okt. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

enyém december elején született. amikor hazajöttünk, a védőnő mondta, hogy ha karácsonykor menni szeretnénk akkor még ma kezdjem el az ablakot rányitni.

első nap 5 perc, majd 10... egészen 30 percig csináltuk ezt, utána másnap kivittem 5 percre, majd 10...

karácsonykor már mentünk is vele a családhoz, januárban meg 3-4 órákat kint aludt az erkélyen :)

ugyanazt kell venni mint más babának is, csak vastag-bélelt, hosszúujjú/szárú dolgokat, bundazsák, sapka, sál, és pokrócot mindig vigyél magaddal, ha fázna, legyen egy plusz réteg :)

2013. okt. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Így van jó meleg rucik, én tavaly decemberben szültem :), hosszú ujjú body legyen vagy 10db...nekem volt h egy nap 3-at telekakilt pedig pamperst használtam akkor is mégis kifolyt az anyatejes kaki :), én nagyon szerettem a talpas nacikat na abból sem árt vagy 5-6db,de ha teheted még több! A lakásban 20-21 fok volt és hosszú ujjú body és talpas naci volt rajta mindig estére body és hálózsák,de azt kb 2hónapos koráig tűrte:)a nacikat és a bodykat 3-4hónapos korában kellett lecserélni,de akkor már jött a jó idő és így rövidujjúakra cserélhettük bár minden baba másképp fejlődik, de szerintem az első garnitúra legtöbbször 2-3 hónapig jó! Kivinni overál plusz bundazsák a babakocsiban az overál alatt egy body meg egy talpas naci és így mentünk 3hetesen, 2hetes korától szoktattam ki először az abalokt nyitottam rá 2-3percre utána az ajtó elé toltam ki (családi ház) ez 1 hétig aztán negyedórás séták utána meg fél óra és javult az idő és egyre többet sétáltunk :), a bundazsákot április elején hagytuk el az overált május elején :). De nem árt 3-5 rugi sem azt is szerettem ráadni:)!
2013. okt. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem semmi segítségem nem lesz de boltba muszáj leszek elmenni.
2013. okt. 4. 14:06
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem a nagyobbik december közepi. Én plüssrugi párti vagyok, abban volt meg hosszú ujjú bodyban. Szerencsére bírta a hálózsákot, abban aludt. Lehet millió vastagságban kapni őket.

De én nem vittem ki én nem is vinném 3-4 hétnél előbb ki. Simán lehet -10 fok napközben, abból elég egy újszülöttnek 10 perc is. Boltba meg pláne nem vinném. Senki nem tud bevásárolni? Apuka, rokon, szomszéd?

2013. okt. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Párom dolgozik más meg nincs.
2013. okt. 4. 14:17
 7/12 anonim ***** válasza:
Az enyém is dolgozott, elment hetente 1x bevásárolni. Szülés előtt teleraktuk a fagyasztót, főztem. 2-3 naponta vett kenyeret útközben. (5.vagyok)
2013. okt. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

2. vagyok. nekem se volt segítségem, nem kell ezt túlaggódni, -10 fokban is ki lehet vinni a babát :)

de jó ötletet írt a 7-es válaszoló, én is úgy csináltam, előre bevásároltam, lefagyasztottam ételeket, még kenyeret is, így nem kellett pár napos korában vinni.

de 2 hetesen már mentünk a kisboltba, nagy bevásárló központba nem vittem ameddig csak el tudtam ezt kerülni, azt elintéztem vasárnap mikor apa itthon volt :)

2013. okt. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A munkája miatt nem tud bevásárolni.
2013. okt. 4. 14:29
 10/12 anonim ***** válasza:
fel kell oltoztetni es nyugodtan kiviheted mar egy hetesen is.
2013. okt. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!