Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van rá esély, hogy nagyobb...

Van rá esély, hogy nagyobb korában megszereti a babakocsit?

Figyelt kérdés

Kislányom 2 hónapos és ha babakocsiba tesszük, ordít! Tök mindegy, hogy hason vagy háton, de nem viseli el... :-(

Olyan Anyukák válaszát várom, akik hasonló problémával küzdenek/küzdöttek.

Köszi!


2009. nov. 9. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Esély van, és szívből kívánom, h' Nálatok így történjen! Nálunk sajnos nem szerette meg soha, pedig felsorolni is nehéz, hogy mi mindent kipróbáltunk. A legnagyobb eredmény az volt, ha durcásan, összevont szemöldökkel elszenvedte a sétát, de jobbára csak üvöltött. Vannak ilyen babák. Mi hál'istennek már túl vagyunk ezen: 14 hónapos, jó ideje az utcán is biztonságosan sétál, és inkább cipelem, ha elfárad, minthogy a babakocsiban őrjöngjön. Ha meglátom a babakocsit, még mindig görcsbe rándul a gyomrom.
2009. nov. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ajjajjj... Hát ettől félek én is. Elvileg a héten lesz már kengurunk, remélem az jobban tetszik majd Neki, mert azért az nem séta, hogy a hordozóban cipeljük a kocsi meg a lakás/bolt/stb. között!

Amúgy Ti hogy sétáltatok? Meddig erőltetted a babakocsit?

2009. nov. 9. 15:07
 3/6 anonim ***** válasza:
Kb. egy hónapja már egyáltalán nem vettem elő a babakocsit, de addig kénytelen voltam. A legrosszabb akkor volt, amikor a fekvős kocsit kellett használni az első négy-öt hónapban. Amikor már meg lehetett emelni a háttámlát, és később áttérni a sport babakocsira, javult a helyzet, mert egy ideig lekötötték a látnivalók, nem jutott eszébe méltatlankodni. A séták általában úgy zajlottak, h' 15-20 perc alatt eljutottunk valameddig, aztán megunta, és jött a cirkusz. Ilyenkor kivettem, és ölben nézelődött. Soha nem aludt el a babakocsiban. Egy barátnőmtől kaptunk kölcsön egy vázas háti hordozót, az sem tetszett neki. Viszont volt kengurunk, (azt inkább a férjem használta, mert az én hátam kikészült tőle), és abban korlátlan ideig elvolt, sőt, nyolc hónapos korától velünk kerékpározik gyerekülésben, amit meg kifejezetten szeret. Úgyh' májustól nyár végéig a napi levegőzés inkább bicajozás volt. Szóval a mi lányunk elég háklis, viszont a sebességet imádja :D. Lehet, h' futóbabakocsit kellett volna vennem???
2009. nov. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hú, hát a Te Lányod sem semmi! :-)

Az egészben az a legrosszabb, hogy csak néznek hülyén ránk, mikor mondom hogy nem szereti a babakocsit! Mert hogy állítólag ilyen nincs! Remélem a kenguru nálunk is beválik, meg tavasszal ha már nagyobb lesz és mi is dönthetjük a háttámlát...

Köszönöm a válaszodat!

2009. nov. 9. 15:56
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én lányom sem szerette,"miazhogy" utálta 2 hónaposan!!!!

Mire rájöttem,hogy nem lát ki a mózesrészből.Ameddig belefért (ugye most már több réteg ruha van rajta)a bébihordóban sétáltunk.A miénket rá lehet kattintani a vázra.Most a sportrészben sétálunk teljesen megdöntve(kb 160-170 fok )ki van jól bélelve takaróval és jól be van öltöztetve.Mivel csak 3 hónapos ezért aggódtam kicsit,hogy nem lesz e baja a gerincének,de egy ortopéd szakorvos barátunk megnézte,és azt mondta ha 2-3 óránál nincs többet a kocsiban nyugodtan sétálhatunk így!Azóta így sétálunk és ez a nagy kedvenc 20 perc nézelődés után másfél óra durmolás következik a séta közben!

Nekünk ez segített!

Sok sikert!!!

2009. nov. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem sem szerette régebben, végigüvöltötte a sétákat, és én sem tudtam elképzelni, hogy maradna el a babakocsiban, merthogy állandóan kézben van a baba (most múlt 9 hetes). Aztán a védőnő mondta, hogy a kicsik szeretik a babakocsit, mert az rázkódik, mikor tolják, meg hogy egyre hosszabb ideig legyek kint vele, és először csak a környéken sétáljunk, hogy gyorsan haza tudjunk érni, ha pityereg a baba. Már eljutottunk oda, hogy egy órát már kibír, nagyrészt alszik. Néha sír, ha megállunk valami miatt, és akkor nehéz folytatni a sétát, de akkor kiveszem az ölembe, és megnyugtatom, aztán visszateszem.

Fontos, hogy jó legyen a hangulata, amikor elindulunk, ne legyen éhes, kakis.

Szóval meg tudják ők szokni, próbáld te is ezeket a taktikákat, nektek is menni fog. Mostmár el tudok intézni séta közben kisebb dolgokat, úgyhogy örülök, hogy sikerült.

Egyébként másodikon lakunk, és a babakocsit a földszinti tárolóban tartjuk. Ja, és a baba nem nagyon lát ki a kocsiból, mert fekszik, de nem zavarja. Azt viszont észrevettem, hogy nem szereti, ha sietősen tolom.

2009. nov. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!