Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,5 év körüli babák anyukái,...

1,5 év körüli babák anyukái, van még valaki, akinek a babája úgy hisztizik, hogy veri direkt a fejét a falba, bútorba, padlóba? Hogy lehet kezelni?

Figyelt kérdés
15 hónapos a kislányom és most kezdte, hogy ha nem érek rá felvenni, vagy nem csinálom, amit szeretne, odamegy a konyhabútorhoz és direkt veri bele a homlokát, aztán meg sír. Mitévő legyek? Hiába mondom neki, hogy nem szabad, fáj. Ha meg mindent megteszek neki, ahogy ő akarja, csakhogy ne csinálja, az se jó, mert így meg ő irányít, de azt se hagyhatom, hogy verje be a fejét. Tanácstalan vagyok, főleg azok válaszát várom, akiknél előfordult ilyen, és hogy kezeltétek? Köszi!

2013. okt. 7. 21:53
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Ha elkezdi, akkor menj ki a szobából - igy rájön, hogy nem hatásos a dolog.


De elég gyakori ilyen idös gyerekeknél, szóval nem egyedi eset.

2013. okt. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A mi lányunk is csinálta, sőt most 20 hónapos és még mindig csinálja. Egyértelműen a figyelemfelhívás volt, mert közben lesett ránk. Nálunk sem volt értelme szólni neki, hogy fáj, csinálta tovább. Egyébként nem erősen csinálta, és eléggé ügyesen, hogy ne legyen baja (azért persze volt, hogy jobban odacsapta a parkettához magát, és tényleg bömbölt a fájdalomtól), szóval ha színészkedett, akkor hagytam. Most már ritka, megsimizem a buksiját, magyarázok neki, hogy rögtön játszunk, de ezt még be kell fejeznem, és megnyugszik. Egyébként ahogy írtam is, egyre ritkább az ilyen. Ahogy egyre értelmesebb, egyre többet megért a mondandómból, egyre ritkább. Régen amikor ez kezdődött a védőnk szerinte akkor gyakori az ilyesmi, ha kistesó születik, de nálunk nem lett kistestvér, csak magától csinálta a drága lányunk.

Türelem, kinövi, és ne rohanj hozzá hanyatt-homlok, mert akkor nagyon rákap a hisztire, hiszen azzal mindent megszerez.

2013. okt. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne vegyél róla tudomást, menj ki a szobából. Azért csinálja, mert eddig ha elesett, megütötte magát rögtön mentetek oda hozzá. Figyelemfelkeltés. Ilyenkor mond is el neki, hogy tudod, hogy ezt direkt csinálja.
2013. okt. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Gondoltam, hogy azért csinálja, hogy az legyen, amit ő akar. De eddig se tudtam egyből ugrani, ha ütötte a fejét a konyhabútorba pl., és ma is ahogy odaütötte, később lila folt lett a homloka közepén... Ha kimegyek, akkor lehet tovább üti, nem csak kétszer, míg odaérek hozzá. Félek, hogy tényleg nagyon beüti és fájni fog neki, tényleg hagyjam ott?!
2013. okt. 7. 22:31
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha fajni fog neki abbahagyja. Fiam is ezt csinalta 4 honapon at magyarazkodtam raszoltam kiabaltam mar neha hatha megijesztem de semmi. Egy reggel felkeltem es megbesz3ltuk ferjemmel h nem veszunk tudomast rola hatha abbahagyja..4. Napon mar eszebe se jutott..
2013. okt. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha kimégy, akkor NEM ÜTI tovább, mert nincs közönsége!
2013. okt. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!