Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3-4 hónapos babák anyukái...

Gyinyiszka kérdése:

3-4 hónapos babák anyukái milyen napirendet követtek? Mikor kel reggel, mikor és mennyit eszik, mikor és mennyit alszik babátok? Fürdés után még eszik? Valami nálunk nem jól működik, mert alig tudjuk elaltatni délután és az este egy rémálom!

Figyelt kérdés

2013. okt. 7. 17:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 3 hónapos. A mi napirendünk a következő:

éjszaka felkel egyszer enni(ez változó, hogy mikor)

reggel 6-kor ébred és 6.45-kor eszik. 7.30-45-körül visszaalszik. Nálunk az altatás az annyi, hogy beteszem a kiságyába,beadom a cumit, betakarom, mire kiérek a szobából alszik. Általában 9.30 körül ébred. 10.15-kor eszik. Dél körül megint alvás. Majd fél 2-kor megint eszik. Ezután kimegyünk levegőzni. 3-kor megint alszik. 4.30-45-körül ébred. Akkor eszik. Fél 7-körül még alszik egy fél órácskát. Este 8-kor fürdés. Utána eszik és alvás. Hát ennyi.

2013. okt. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy 120ml eszik egyszerre.
2013. okt. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nincs napirend. Szopizik.

Reggel 6-7 között kel, eszik.

8-9 között vissza alszik, fél órára, majd ha felkelt, eszik.

12-körül eszik, elalszik, ilyenkor alszik 1-2 órát.

2-körül kel, eszik.4-körül eszik, megint bealaszik, fél óra múlva kel, eszik.

7-8 körül megint eszik, alszik fél órát, 8-9 között fürdés, majd eszik, s 10- körül alszik be. 3-5 között kel hajnalban enni, hol egyszer, hol 2x kel éjjel. 3,5 hónapos, 7,2kg.

Nem tudom mennyit eszik, néh mérem, van hogy 100-at, van hogy 20-at szopizik.

Igazából akkor eszik mikor kér, de 2 óránként kéri.

2013. okt. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

A kislányom 4 hónapos.

A mi napirendünk a következő:

reggel 6 körül ébred, eszik, és utána egyből visszaalszik kb 9-ig vagy 9.30-ig. Olyankor még a nagyágyban játszok vele, kb 10-kor öltöztetem és pelenkázom. Ilyenkor megint szopik.

Utána elmegyünk valamerre sétálni, vásárolni. Kb dél körül hazamegyünk. Játék, szopizás. Utána kis alvás (kb 1 óra ).

Alvás után játék, szopizás. Utána megint elmegyünk sétálni, olyankor megint alszik egy keveset. 6 körül hazaérünk. És olyankor már kezd nyűgös lenni, igényli a foglalkozást. 7-kor fürdetés. A fürdetést szeretem hosszúra nyújtani mert azt szereti. Utána kicsit megmasszírozom. Fél 8-kor megint szopizás. Utána még egy kicsit ébren van, ezért mellre teszem ,ilyenkor már csak komfort szopizás van amitől lenyugszik. Utána énekelek neki, és már fél álomba teszem a kiságyába és nyugodtan alszik reggel 6-ig.

Összegezve napi 5-6 szor eszik.

Napközben kb 2 órát alszik,ami szerintem azért van mert átalussza az éjszakát és egyhuzamban alszik 10 órát.

Sok munkám van ebben, és nagyon jól kialakult így az életünk...

2013. okt. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ezek szerint nálatok minden rendben van az evéssel és alvással. Nálunk az a probléma, hogy bármennyire fáradt nem tud egyedül cumival a szájában elaludni, csak ha párnája elringatom, de itt is nyafog, sír 5 percet, mire becsukja a szemét. Kb 2 órát alszik, de háromszor altatom vissza. Délután még rosszabb a helyzet, akkor csak fél, max 1 órát alszik, de előtte 40 percig hisztizik, mire beájul. Nem értem, ha fáradt, miért nem tud egyedül elaludni......
2013. okt. 8. 09:27
 6/8 anonim ***** válasza:
Hason fektetve próbáltad már?nálunk az vált be.3 hónapos lesz a babám.
2013. okt. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy hason fekve nem teszi le a fejét, addig tartja, amíg bírja, majd ordít, ha elfáradt. Már próbáltam a suttogó szerinti altatási módszert is, de 40 perc után, mikor már 10-12-szer felvettem és letettem annyira sír, hogy szinte levegőt sem kap, lila a feje és 30 perc is kell, mire megnyugtatom! A sírni hagyást ki sem merem próbálni...
2013. okt. 8. 18:11
 8/8 anonim válasza:
Kedves 3-as, mintha a mi napunkat írtad volna le :D és az én kisfiam is 7,2 kg :)
2013. okt. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!