Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos gyermekek anyukái,...

6 hónapos gyermekek anyukái, a Ti babáitok hányszor esznek egy nap?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból meg összehasonlítás miatt kérdezem. Nálunk reggel 8 körül van reggeli tápszer, aztán olyan fél 10 körül gyümölcs, dél körül tápszer, 3 és 6 körül főzelék, majd olyan 8 körül tápszer.
2013. okt. 8. 12:37
 1/9 anonim ***** válasza:

nálunk is kb 5x, ritkábban 6x, mint pl. tegnap.

egy átlagos napi menü:

reggeli tápszer ez olyan 6 és 8 között van, változó mikor kel. tízórai gyümölcs, ebéd husis főzelék, uzsonna tejpé, vacsora 7-8 között tápszer (általában sinlac, mert sűrűbbre tudom keverni mint a tápszert, így biztosan jól lakik).

2013. okt. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
7:15 250ml tápszer,10:45-11 valamilyen főzelék teljes adag,kevés gyümölcs fél adag,14-14:15 250ml tápszer,16:45-17 óra gabonapép gyümölccsel teljes adag,18órakor fürdés 18:15-18:30 250ml tápszer.Reggelig alszik:-)))))7:00
2013. okt. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
a gyümölcs teljes értékű étkezésnek számít...?
2013. okt. 8. 13:30
 4/9 A kérdező kommentje:
nem tudom, hogy ha délután fél 3-3 körül adom neki az első adag főzeléket, az nem késő-e...? a gyümölcs után nem szokott nagyon éhes lenni, de 11-12 körül még korainak tartom a főzeléket...
2013. okt. 8. 13:32
 5/9 anonim ***** válasza:

de jó, hogy itt mindenkinek min. 6 után kel a babája :)

Nálunk 4-5 között sír fel, akkor már az éhség miatt, ezért megszoptatom, szerencsére visszaalszik kb fél 7ig, utána fenn van, de megint alszik egy félórát, 9 körül tízórai szopi, aztán 12-13 között ebéd szopi, délután alvás után 4-5 körül gyümölcs uzsi (gabonával, sinlac-kal), 6-7 körül vacsi szopi, 9 körül alvás előtti komfortszopi (illetve adok még neki kb 50 ml kiegészítést a fagyóból)

Tehát 5x eszik

2013. okt. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
kedves utolsó! a te babád anyatejes,a mieink ha jól értelmeztem mind tápszeresek. ez nagyban közrejátszhat,hogy a te babád nem alszik egyhuzamban olyan sokat.
2013. okt. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem is kb így néz ki, mint nektek, fél8 körül 180ml tápszer, fél11 körül egy adag gyümölcs keksszel ( ez elég egy étkezésre, megeszik simán két egész gyümölcsöt, van hogy hármat) 12kor főzelék hússal és 30ml tápszer csak a folyadék miatt, vizet nem iszik ennyit délután kb 200ml tejpép és fürdés után fél8kor 210ml tápszer. Szerintem ha kényelmesebb nyugodtan egész meg a gyümölcs után hamarabb, enyém sem sír hogy éhes, de simán megeszi a főzeléket, nem olyan gyorsan, de eszi. És utána nagyot alszik.nálunk lassan fürdés előtt kap fél adag főzeléket, védőnő tanácsára. És nektek mennyit alszik?
2013. okt. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
kb 2 óránként elfárad, 3x alszik kb. 1 órát. de nagyon változó ,van h. 20 perc, van, h. 1,5 óra.
2013. okt. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

én az anyatejes anyuka vagyok :) egyébként azzal szenvedek, hogy valami nem jó nálunk. Az uzsonnával kezdtük a hozzátáplálást, itt gyümölcsöt szokott kapni, de az igazság az, hogy nagyon soknak tartottam hogy mondjuk full gyümölcsből egyen meg kb 180 ml-t, ezért a gyümi az olyan 120 ml, a többi sinlacos gabonapép. De szerintem ez nem jó nekünk így, mert kezd az az érzésem lenni, hogy hajnal 4-5 kelés nem igazán az éhség miatt van, hanem fájhat a pocija (sokszor éjjel is felsír, tegnap is, aztán mikor felvettem, hallottam a pukikat).

Szóval agyalok hogy inkább tejpépet kapjon uzsira egyelőre, hátha attól jobb lesz. Azért az uzsonnával kezdtem, mert már tejem nem volt elég délután, délelőtt meg még sok van, feleslegesnek tartottam volna a tízóraival kezdeni. De lehet hogy elbaltáztam

2013. okt. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!