Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más anyuka is ennyire a...

Más anyuka is ennyire a facebookon éli az életét?

Figyelt kérdés
Ismerős anyukák között tapasztalom, hogy mennyire a facebookon élik az életüket. Egyszerűen ha valami újat csinál/tanul a gyerekük már posztolják is ki. Naponta 2-3-szor töltik fel a képet, videókat a kicsiről. Ráadásul egész világ láthatja úgy állítják be, és olyan képeket is ami szerintem nem oda való (pl. pucér képek a babáról). Nem azt mondom hogy én nem szoktam képet/videót feltölteni, de tudom hol a határ. Néha felteszek egy-egyet de csak azért inkább, mert vannak olyan rokonok meg jó ismerősök, akik ritkábban látják a lányomat. De ezeket a képeket csak az ismerőseim láthatják. Néha olyan érzésem van, mintha ezek az anyukák mutogatni akarnák a gyereküket.
2013. okt. 10. 13:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak anyukák, sokan mások is sajnos. Én nem is vagyok fenn Facebookon, így sokszor nem is értem, hogy miről beszélnek. :)
2013. okt. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%

Én is fent vagyok a facen,nekem is van fent kb 2 db. kép a babámról,persze nem premier plánba,mert sajnos sok beteg agyú ember van...

Van olyan ismerősöm,aki minden egy egyes fog kibújásakor szétfeszíti a gyerek száját,és megmutatja mindenkinek,hogy tényleg van foga.Na meg a járás,már félévesen vezeti,és a kép címe:első lépésem :S

jójó,persze mindenki büszke a saját gyerekére,hogy ahogy nő úgy tanul..stb,de minden egyes mozzanat azért szerintem túlzás :)

2013. okt. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%
A felnőttek személyiségi jogait mindenkinek tiszteletben kell tartania, ezt elvárják. Sajnálatos , amikor a gyerekét a saját anyja viszont semmibe veszi. Ami a netre egyszer kikerült, az már kint is marad... és ha a gyerekből egyszer felnőtt lesz, majd előássák, ahogy fütyiben homokozott, meg hasonlók. Szerintem tudni kell, hol a határ. Legyen kint 1-2 kép, hogy igen, ő a család új tagja, és ennyi. Első babát várjuk, nemsokára jön, de én nagyon vigyázok az ilyesmivel. Ez nem játék, bár annak tűnhet sokaknak.
2013. okt. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
64%

Megértelek :D Nekem egy rokonomnak kb 1,5éves a fia vagy majdnem 2.Van neki fenn 37 db album (múltkor megszámoltam) és mindbe minimum 60 kép,de sokban 120feletti.Ezekben vegyesen a kukistól kezdve a koszos kajás képen át minden...Be van állítva hogy ne lássam a posztjait,mert egyszerűen kikészít.Nekem 1 éves a kicsi,most szülinapos mappába lett 37db kép.Azon kivül van egy mappa,amiben 40kép van,de sokon nem is a kicsi van.Pucér,fürdős kép egy db sem,mert szerintem se helyén való mutogatni a kicsit,ha fiú,ha lány(nekünk épp lány). Ő dolguk,én letiltom ezeket,de persze engem is zavar.Nem szólok én bele...

De egy rokonom ismerőse meg nem elég,hogy kukisképet tesz ki,de még a kép címe is nagyf...ú kisfiam...(Hozzáteszem 20éves kis r...c a csaj és a gyereke apja 16)

2013. okt. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
41%
Mások meg a gyakorin beszélik ki, hogy egyes anyukák mennyit facebookoznak :)
2013. okt. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem akarok én senkit kibeszélni, csak érdekelt, hogy nekem fura ez csak ennyire?
2013. okt. 10. 13:56
 7/16 anonim ***** válasza:
63%
Büszkék a gyerekükre és ez érthető is,hiszen mindenki büszke a saját gyerekére,ezért töltik fel a sok videót,és a sok képet. Én sem értek ezzel egyet,engem az is kikészít amikor 5-6db ugyanolyan képet feltesz,csak az egyiken jobbra néz a másikon előre...Én az ilyeneket letiltom,hogy ne lássam a bejegyzéseit! A másik ami kikészít amit írt az egyik válaszoló,hogy képes a gyerek száját kifeszíteni,hogy megmutassa a fogat, vagy a duzzadt ínyét, lefényképezi tiszta betegen a babát,és felteszi,hogy beteg :(
2013. okt. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
58%
Én ezt főleg azoknál látom, akik külföldre költöztek. Így a rokonok is napi szinten látják a babát.
2013. okt. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
20%
Fenn vagyok facebookon, vannak fenn a fiamról is képek. Nem naponta töltök fel több képet (és nem kukisat), de szoktam róla feltenni. Igen, büszke vagyok a fiamra, szeretem megmutatni az ismerőseimnek, de ettől még nem a facebookon élem az életem. Magánügye mindenkinek, mit csinál. Ha nem érdekel, tiltsd le a képeit. Ez sem jobb, amit Te csinálsz itt.
2013. okt. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
28%

Én is fent vagyok, a fiamról is vannak képek, de nem naponta/hetente rakok fel.

Van egy ismerősöm, felrakott videót arról, amikor a gyereke megtanult mászni, amikor kimondta az első szavakat, amikor felállt egyedül. És mindig minimum 100 lájk van rajta, kb 20 hozzászólás. Az ilyen csak nagyképűsködik. (legalábbis ez az ismerősöm) Azt hiszi csak az ő gyereke a csúcs szuper.

2013. okt. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!