Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt anyuka aki nem szereti...

Van itt anyuka aki nem szereti a turkálós és a használt ruhákat?

Figyelt kérdés

A használt ruha ebbeb az esetben nem a nagytesónak újként vett és csak általa használt (ezt én is ráadom a picire).

Téged mi az ami taszít a turis ruháktól?


2013. okt. 2. 14:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
6%
Nem tudnám megmondani, de a gyerekeknek sosem vennék turis ruhát. Férjemnek sem. Az más, ha a nagy növi ki, azt megörökli a kicsi.
2013. okt. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
19%
Mi sem veszünk használt ruhát. Sem a gyereknek, sem magunknak. Az taszít benne, hogy egy idegen azt csinált vele, amit akart és itt elengedheted a fantáziád (hányás, kaki, stb.).
2013. okt. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
4%

Rengeteg használt ruhánk van - a rokonságból.

Így nem kényszerülök túrkálni. Én attól félnék pl. egy kisbaba vagy kisgyerek esetében, hogy akármilyen jól kimosom azt a ruhát, ki tudja mivel szennyezett, honnan származik, nem betegítem meg a gyerekemet valamivel...

Nem tudom, ha nem örököltünk volna annyi ruhát, turiznék-e. Így hogy tudom, hogy ezeket a ruhákat a sógornőm gyerekei hordták, így nincs bajom a használt ruhákkal, de csecsemőre azt hiszem biztos nem turiznék.

2013. okt. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
61%

Én nem ítélek el senkit, sőt, azt hiszem nem is nekem szól ez a kérdés, de azért leírom egy mondatban a véleményem.


Megtehetnénk, hogy korlátozott mennyiségben veszünk neki új / csak új ruhát, de Én erre sajnálnám. A Fiam 1 éves, volt olyan body (új, születése elött vettem neki) ami egészen pontosan kb. 2 hétig volt jó neki. Szóval ha minden ruhát újonnan megvennék.... hááát....

Semmi baja nincs a turis ruhának, kimosom stb. simán ráadom, de neki leginkább nem is turis ruhái vannak hanem baba-börzés, Anyukáktól. Tőlem is vettek már ruhát és Én is rengeteget veszek onnan. Nekem nincs ilyen hóbortom,hogy a használt ruha az ördögtől való.


Ja, és mégvalami: sajnos jelenleg MO. igen kevés ember engedheti meg magának és az össze családtagjának a vadi új ruhákat. Én meg pl. kínait nem vennék, csak azért mert új.


Ízlések és pofonok. Szép napot!

2013. okt. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
31%

Én régen mindig néztem a babaruhákat a turkálóban. Bár alig vettem valamit, én nem tudom mindenki előadja, hogy miket talál, én valahogy sose találtam akkora szám dolgokat, én mindenen megláttam, hogy bolyhos, foltos, fakó, kinyúlt. Pedig én is Hádába jártam. De már nem bírom a szagát a turkálóknak.

Mondjuk, ha valaki hozna, és úgy nézne ki, hogy megfelel, akkor nem utasítanám el. Én is úgy gondolom, hogy pl. kínait sose adnék rá, nem érdekel, hogy új. Főleg, hogy manapság már a kínais szarok is annyit, mint mondjuk egy jobb boltban akciókor, vagy kuponnal.


Ja meg még azt utálom a turikban, hogy ugye angol ruhák, és az angol ruhákat leárazáskor újonnan is fillérekért dobják utánad. Én inkább a netről rendelek Angliából közvetlenül. Persze, sokan mondják, hogy akkor meg a posta, de nyilván nem darabonként vásárolok. Manapság már sok webshopban olyan kicsi a postaköltség, hogy nem 30-40 ezerért vásárolni, hogy megérje mint régen.


Legutoljára mondjuk egyetlen harisnyát rendeltem, olcsóbb volt Angliából postával, mint itthon lett volna posta nélkül.

2013. okt. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
35%

Én sem adnék rá turkálós ruhát (bár nem ítélem el természetesen azt, aki ezt teszi vagy erre futja neki- ha tisztességesen kimossa-kivasalja, akkor nincs azzal sem gond).


Ismeretlen eredetű ruhák, amik 100 kézen átmentek.

Külföldön szó szerint adományládába, esetleg nagyobb lerakóba dobják ki őket, vagyis ott ez szemétnek, értéktelennek számít- ki tudja milyen körülmények között (penészes raktár stb.) tárolják.


Alapvetően nem is tartom nagyon olcsóbbnak. PL. H&M, C&A jó márkák, mi szeretünk odajárni és igenis ki lehet fogni 1000 Ft alatt hosszú ujjú pólót a 3 évesemnek, pufidzsekis mellényt 2.500 Ft-ért és ezek garanciás, új termékek, tiszták.

Amikor pici volt, akkor rendszeresen vadásztam az aukciós oldalakon pl. a C&A kuponokat, amivel 92 méretig volt 50% egy ruhájukra- na az verhetetlen volt.

Szoktam figyelni a leárazásokat.

nem vagyok egy nagy divatfigyelő, ilyen kicsiknél azért sok értelmét nem látom, de az is lehet egy halvány szempont, hogy a boltban a legújabb dolgokat lehet megvásárolni, az egymást 1 next használt őzikés rongyért megölni képes anyukák meg még a 2010-es kollekción kapnak hajba.

(pont van is egy ilyen kérdés talán tegnapról)


Használt cipőt pedig végképp nem adnék a kisfiam lábára, azt már egy más testfelépítésű, más csontozatú, más járású kicsi már kitaposta. Erre nem sajnálom a több pénzt és szívesen veszek bőrből készült, megbízható márkákat (nekünk supinált kell)- nem mellesleg ezt egészségpénztárra el lehet számolni, onnan meg szja-ban a befizetett összeg 20%-a megtérül.


természetesen ha valakinek a turkáló a megfizethető- akkor az- csak legyen legalább a mosásban, vasalásbanb igényes az anyuka, mert ez már igazán nem főleg pénzkérdés.

2013. okt. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%
1,5 éves a kisfiam. és én most szoktam rá. Mert nevetséges áron lehet nagyon szép cuccokat venn. Most is voltam és egy pufi mellény, farmer nadrág és egy polót vettem 1400 forintért. Kifogástalan állapotban vannak. Én nem öltöztetem rongyosan a gyreket. Senki meg nem mondja, hogy hol vettem. Beáztatom többször és ugy mosom ki.
2013. okt. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
35%
Én sohasem veszek turis ruhákat. De ennek egyszerű oka van, nem tudok turizni. 2 napig is dúrhatnám a ruhákat, nem találok igazán jó darabokat. Szoktam menni a barátnőimmel, ők mindig halom ruhával jönnek ki, én meg üres kézzel. Valahogy nekem nem megy a turizás.
2013. okt. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
24%

Kedves 5. válaszoló, megírnád akár priviben nekem, hogy honnét (melyik oldalról) szoktál rendelni ruhákat Angliából?


Hogy a kérdésre is válaszoljak: Én imádok turizni, valaki említette a Hádát, szerintem éppen hogy a Hádában nincsenek jó cuccok, bármennyire is ismert. A kislányomnak olyan ruhatára van, hogy sokan megirigyelnék és a 90%-a használt, nagy részéről senki nem gondolná hogy turiztam. Next, George, M&S stb. ruhák...

2013. okt. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
6%
Jellemző, hogy annak hasznos a válasza aki még véletlenül sem a kérdésre válaszol.
2013. okt. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!