Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem tudom teljesen...

Miért nem tudom teljesen kitisztítani az orrát?

Figyelt kérdés
három és fél hónapos kisfiam 2 napja szörcsög de hiába fújom a sterimart szívom ki a nóziját szívás után még mindig nagyon szörcsög. mit tegyek hogy rendesen szeleljen az orra.
2009. nov. 10. 10:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Remélem fog tudni valaki segíteni,mert nekünk is ez a bajunk.Sajnálom,higy én nem tudtam,de kíváncsi vagyok a válaszokra.
2009. nov. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
hogy
2009. nov. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy szívod, de úgy kéne hogy erre az időre ne feküdjön, hanem fogd az öledbe hisz "ülve" sokkal jobban kijön! Befújod a cuccot, és néhány másodpercig az ujjaiddal próbáld meg lefelé hzni neki a váladékot, tehát kicsit maszírozd neki.Ez után bedugod a csövet, de úgy hogy rendesen bent legyen, tehát ne kapjon sehol a cső levegőt, és az orrában mozgasd. Le-fel-oldalra, és ahol hallod hogy jön, ott tartsd. Fontos hogy ahányszor hallod szívd! Fog ez menni!
2009. nov. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja és még annyit, hogy a másik szabadon lévő orrlyukát járathatod közben, tehát befogod, elengeded. Mint amikor te fújsz orrot!
2009. nov. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sziasztok. Mi Olaszországban élünk,és tegnap voltunk ilyen gonddal orvosnál. Hát fogott egy gyógyszertárban kapható steril vizet,felszívta injekciós tűvel,és kimosta a babám orrát. Ma már egyedül csináltam és bevállt. Így a teljes orrnyerget át tudod tisztítani. A lényeg,a baba háton feküdjön,fejét elfordítod oldalra és picit fel,majd a felső orrnyílásba besprickelsz egy injekcióval steril vizet. (persze tű nélkül :-)) Az alsó orrnyíláson ki fog jönni. Nagyon féltem ma mikor elősször csináltam,de megéri. Most letettem aludni,és már 1 órája alszik,holott már 1 hete csak 20 perceket aludt,mert nem kapott szegényem levegőt. Eddig én is porszívóztam,de már csak szenvedtettem szegényemet. Szerintem érdemes kipróbálni.
2009. nov. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Arra vigyázz, hogy nehogy csak "élettani szörcsögés" legyen. Nyálkahártya duzzanat miatt is lehet, amit pedig nem kell szívni. Nekünk azt mondta a gyerekorvos, hogy ne szívjam és ne foglalkozzak vele. SZörcsög, de kap levegőt állítólag. A legrosszabb, hogy egy megfázás miatt lett taknyos, és azóta már nem taknyos, de még mindig szörcsög :(.
2009. nov. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
pff, én tuti nem fognám be a másik orrlyukát, miközben szívom az egyiket.... szegény gyerek, nem tudja, mi van, csak azt, hogy nem kap levegőt. Szar, próbáld ki magadon, én megtettem! Ő még nem tudja szabályozni..... de persze midnenki azt csinál, amit akar
2009. nov. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szegény gyerek?? Nem az a lényeg hogy kapjon levegőt és neki jobb legyen? Ha én azt nézném hogy jaj a fiamnak milyen rossz az orrszívás, akkor már rég kórházban lenne. Pedig nekem nincs ebben segítségem, és olyan szinten lekell kötnöm, hogy már attól kikészül! Sajnos máshogy nem megy, mert gyűlöli ha az orrában matatok.
2009. nov. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!