Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos kislányomnak reggel...

9 hónapos kislányomnak reggel 38fokos láza volt? Adtam neki Nurofent. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Úgy gondoltam, majd csak, ha egész nap, és holnap reggel is lesz láza, akkor viszem át az orvoshoz, lehet, hogy ott több mindent összeszedne.

Délben már nem volt láza, azért adtam még egy adag Nurofent. Most hogyan tovább? Este már csak akkor adjak, ha lesz láza, vagy mindenképpen?

Még sose volt beteg, még hőemelkedése sem. Mást nem látok rajta, nem köhög, szépen evett, sokat iszik, a fogzása sosem járt lázzal, nem tudom, mi lehet.


2009. nov. 10. 12:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha már délben nem volt lázas nem kellett volna gyógyszert adni!Ha nem fáj a fejed, te sem veszel be fájdalomcsillapítót!Na mind1!Ha du megint belázasodna szerintem vidd el a dokihoz, ő megtudja nézni a garatot, nincs e ott gyull, vagy az orrmandulában!Láz esetén antibiotikumot szoktak javasolni, bár ez gyengíti az immunrendszert, így én nem szeretem.De ne felejtsük el hogy a láz valamire egy reakció!A szervezete valamitől védekezik.Ki kell deríteni mi ellen!Én du elvinném !
2009. nov. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szia4


Első körben konzultálj a gyerekorvossal!! Itt senki sem tudja, hogy valójában mi baja a kicsidnek, és szerintem még rossz tanácsokat is lehet itt kapni.

2009. nov. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Azért gondoltam adni neki, mivel a láz nem olyan, hogy jön, meg megy. Bekapok valamit, lemegy a lázam, oszt jól van. Gondolom a csillapítás is hosszabb folyamat.

Köszönöm a választ

2009. nov. 10. 12:24
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem diagnózisra számítok, csak hogy ti hogy kezelitek a lázat, míg nem mentek orvoshoz? Vagy rögtön az első jelnél rohantok??
2009. nov. 10. 12:25
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocsi de ebben az első válaszolóval értek egyet miszerint ha nincs láza akkor nem kell csillapítani hiszen nincs mit.Hidd el nekem ebben nagy tapasztalatom van mert jó párszor volt már lázas a kisfiam sajnos. Nem feltétlenül kell mindjárt orvoshoz rohanni ez függ a láz mértékétől és a kicsi korától.Ha nagyon magas lenne a láza 39 fok felett természetesen vidd el orvoshoz de tapasztalatból mondom ha reggel ill. délelőtt 38 fokos a láza az estére felmegy 39 fölé.Akkor sem kell pánikolni kell csinálni egy hűtőfürdőt vagy hűtőborogatás nurofennel kombinálva és az leviszi a pici lázát de szerintem legkésőbb reggel mindenképp vidd le orvoshoz. Én legalábbis ezt tenném. Jobbulást kívánok a babának!
2009. nov. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én elvittem rögtön ahogy lázas volt. Semmi más tünet nem volt. Még jó mert torokgyulladása volt és antibiotikumot kapott. Estére jobban felmegy a láza és lehet a sima nurofen nem viszi le, azt pedig csak 6 óránként adhatod. Így a doki írt fel egy hosszú nevű lázcsillapító kúpot is azt 4 óra múlva adhattam. Közben hütő fürdőt alkalmaztam. Szóval másnap már nem volt csak hőemelkedés az antibiotikum hatásra. Pici még vidd el, nehogy éjjel rosszabbodjon a helyzet.
2009. nov. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindegyikőtöknek! Nálunk csak délelőtt van orvos, de jelenleg semmi baja, jót ebédelt,(ezért nem gondolom, hogy torka fájna), nagyot aludt, sokat ivott, még cicizett is melléje, popsiban 37,2volt a hője. Legközelebb figyelek, hogy ha már nincs láza, nem is adok neki, ha ne adj Isten estére, vagy reggelre megint jelentkezik, reggel átviszem.

Remélem hűtőfürdőre nem lesz szükségünk, azt gyerekkoromban én is utáltam. Jó egészséget mindenkinek!

2009. nov. 10. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!