Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasmenéskor mit és mennyit?

Hasmenéskor mit és mennyit?

Figyelt kérdés
15 hónapos kislányomnak megy a hasa, valószínű a joghurttól, azt kiiktattam. A baj az, hogy semmit nem hajlandó megenni, csak a tápszert, de az is tejes. A HA tápszert kiköpi. Itatom, de azt is csak keveset fogad el, meg 1-1 kekszet eszik meg. Segítsetek nekem, hogy bírjam rá az evésre??? Félek, hogy kiszárad. A turgora még megtartott, de már aluszékony. Viszem orvoshoz nemsokára, csak hátha valaki olyat is mond, amit a doki nem. Köszönöm.

2013. okt. 14. 07:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Smectat es Normaflort szokott javasolni az orvosunk es hideg vizet a kiszáradás ellen kortyonkent.
2013. okt. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hipp ors - ez egy babaital, hasmenéses betegségeknél, kiszáradás ellen szokták ajánlani. /szinten tartja az elektrolit háztartást, de nem akarok okoskodni, nekünk orvos ajánlotta/ 1 üveg 300 Ft körül van kb 2 dl

Hasmenéskor az én babám nem tudta megemészteni a tej alapú tápszert ezért a milumil laktózmentes tápit kellett kiváltani. Gyorsan helyre rakta, de a milyenk 0-6 hós korig van, de biztos árulnak nagyobb babáknak is. Receptre 400, recept nélkül 1400 körül van.

Nekünk ilyenkor ajánlották a gyenge taét, hogy minél több folyadékot igyon.

Mielőbbi jobbulást nektek!

2013. okt. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Kórházban vagyunk, infúziót kap. Nem tudom, milyen vírus ez, de szegénykém még ma sem fogad el semmit enni és nem iszik semmit. Csak alszik :(
2013. okt. 16. 15:51
 4/5 anonim ***** válasza:
Jobbulast neki!
2013. okt. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam most tölti a napokban a 10. hónapot, és reggel óta iszonyatosan megy a hasa. :( Adtam neki Smecta babyt, Normaflort, Calcimuskot, és még így is. Folyadékot nem nagyon fogad el, úgyhogy reggel megyünk az ügyeletre, ha éjszaka nem súlyosbodik még jobban. :( Bár nem tudom lehet-e ennél súlyosabb. Nagyon aggódom én is hogy kiszárad. Állítólag a Rota vírus fertőz most tömegesen. Kislányomnak is hasmenése volt, de nem ennyire súlyos, és két nap alatt átvészelte egy kis diétával, ő most lesz 4 éves.

Jobbulást kívánok a picurkádnak!

2013. okt. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!