Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik donor spermiumot vettek...

Akik donor spermiumot vettek igénybe elmondták a gyereknek? Családotok tudja?

Figyelt kérdés
2013. okt. 15. 09:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi szükség rá. Egy gyermek édesapja az, aki várja őt éveken, aztán 9 hónapon át, aki a szülőszobán tobzódik, aki ott van veled, aki felveszi ha sír, aki szereti, ápolja, tanítja. Ezeknek a dolgoknak semmi köze a spermához.

A férjed az édesapja. A családnak és a kicsinek is majd el lehet mondani, hogy apa és anya nagyon szerette egymást, de egy kicsit betegek voltatok, ezért az orvosok segítettek abban, hogy ő megszülethessen, mert nqagyon akartátok már. Ennyi bőven elég mindenkinek, épp elég lelki megterhelés hárult eddig rátok.

A párod pedig soha egyetlen pillanatig ne gondoljon a spermadonorra.

Ő az édesapa!

2013. okt. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Sajnos párom eléggé nehezen fogadja el ,hogy csak spermium donorral lehetne gyerekünk.Mivel az egész családja,ismerősei tudják,hogy nem lehet neki így nehéz lenne titkolni mi is van.

Azt mondta sosem fogja tudni úgy szeretni mint a sajátját mert nem tudni ki mi ez a gyerek:((

Bár sokan mondták miután megszületne más lenne de félek nem és lehet rossz döntés lenne de akkor már késő.

2013. okt. 15. 09:54
 3/7 anonim ***** válasza:
Én ismerek ilyen családot, még a férj erösködött hogy igenis legyen igy gyerekük mert neki kell gyerek. az első beültetésből egy lány lett a másodikból egy vegyes ikerpár. Apuka jobb apuka nem is lehetne, a legvicesebb hogy hasonlit rá a kisfiú, de ilyet tudok örökbefogadott gyereknél is ahol nagyon hasonlit az apukára a kislány. Visszatérve a donor spermiumos párra, ott a gyerekek még kicsik igy nem tudják, azt nem tudom tervezik-e elmondani nekik, a család tudja természetesen. De ez nem téma az ö gyerekeik és kész.
2013. okt. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Úgy válogatnak örökbeadásnál is,hogy hasonlítson azokra,akik örökbefogadnák a kicsit.Unokatesóm is örökbefogadott és hiába nem az igazi szülei,le se tagadhatják,mert hasonlít mindkettőjükre.

Én nem mondanám el a gyereknek,mert nem örökbefogadott,nem küldenek levelet 18 éves korában,hogy kik a szülei.Család tudná egyértelműen,de kikötés lenne nekik is,hogy nem mondhatják el.

Nekünk van gyerekünk,rendes/természetes úton,de ha olyan helyzetben lennék,azt gondolom hogy azt tenném,amit írtam.

2013. okt. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én ismeröseim akik örögbe fogadtak 2 naposan hozták el a kórházból, hidd el akkor még nem lehetett látni hogy hasonlitani fog-e bármelyikükre is. Mégis igy lett, de náluk ez nem is volt szempont 8 év várakozás után...
2013. okt. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na igen akik örökbefogadnak tudják jól mivel jár.Én azért nem szeretnék örökbefogadni az már nagyon komoly döntés.És ott jobban felmerülhet,hogy hozzá vágják az emberhez: hogy ne szólj bele nem vagy apám:((Persze a donornál is.
2013. okt. 15. 12:12
 7/7 anonim ***** válasza:

Aha. És a párodnak csak az számít, hogy ő mit gondol a gyerekről? Hogy ki lehet a biológiai apa? Az annyira nem lényeges kérdés, hogy a párja viszont szeretne (és tud) gyereket szülni? Lehetőleg sajátot?

Mindenképpen megmondanám a gyereknek, még amikor egész kicsi, akkor úgysem nagyon foglalkoztatja, nem fogja fel az igazi jelentőségét, később sokkal egyszerűbb lesz, ne nagykorában tudja meg.

A párodnak meg annyi még: az örökbefogadók szokták azt mondani, hogy ők a szívükben hordták a gyereket...

2013. okt. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!