Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Komolyan vannak nők akik...

Komolyan vannak nők akik petesejtet árulnak?

Figyelt kérdés
Nemrég beszéltem egy ismerőssel aki nagyon szeretne kisbabát,de problémás az ügy,ugye női oldalon.Petesejt donort keres,és ő mesélte,hogy sajnos komoly árat kérnek érte.Tehát,ha családon belül nincs megfelelő donor,akkor kiskapukkal kell próbálkozni,de az nagyon drága.Én ledöbbentem(mert én is gondolkodtam,hogy segítek ilyen formán),tényleg van ilyen?Mégis mennyit kérnek érte?Ti hallottatok már hasonlót?

2013. márc. 7. 17:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Manapság mindent eladnak, mindent pénzzé tesznek...
2013. márc. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem hallottam, én béranya keresésen gondolkozom. Már van egy gyerekem, de nem lett második. Jó lenne egy béranya, de jogilag nem tudom, hogyan jutok hozzá a saját gyerekemhez a végén. Nem értem miért nem engedélyezik a béranyaságot, ha valakinek eleve lett gyereke, de másodikat akar és nem lesz.
2013. márc. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Bizony nem kevés pénzt kérnek érte. Kevesen teszik ezt meg pusztán jóságból, akkor is inkább családtagnak.

Én nem ítélem el. Rengeteg hormont kap ilyenkor, aki adja a petesejtet, és sok kellemetlen mellékhatása van, fájdalommal is jár... Szóval azért ez női részről nem annyira egyszerű. De a spermadonor is kap pénzt, pedig annak leadása semmi kellemetlenséggel nem jár -sőt :D -


Szóval igen, ez pénzbe kerül, ha az embernek nincs rokona, aki felajánlja, hogy segít. nem tudom, pontosan mennyit kérnek, és mennyire változóak az árak, egyszer valahol 200 000 Ft-ot olvastam.

2013. márc. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Béranyaság,úgy tudom hazánkban nem engedélyezett.Bár én sem értem,miért.
2013. márc. 7. 17:46
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Igen van ilyen. AZért azt ne feledd, hogy egyrészt jogi kockázata is van mert ez törvénytelen. másrészt kiesik a munkából pár napra, de a leginkább a nagy adag hormon mellékhatása, egy lombikstimulációba akár bele is lehet halni.
2013. márc. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2013. márc. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos vannak ilyen nem normális emberek. És ki az a nem komplett, aki megveszi más anya gyermekét? És szerintetek HONNAN SZEREZTE A PETESEJTET?!
2013. nov. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
54%

2. vagyok

Az a helyzet, hogy üzenetet küldött vki, hogy miért nem jobb nekem a lombik, de inkább itt válaszolok. Azért lenne jó a béranya, és nem a lombik, mivel ugyan már egy gyerekem van, de komoly magas vérnyomásom és egyéb problémám mellett most töltöm be a 43 életévemet. Ebben az életkorban nem szívesen kockáztatnám az életemet és azt sem, hogy az első gyerekem anya nélkül nőjön fel. Más országban van béranya, nem ítélik el, csak itt nálunk fáj a politikusoknak.

2015. ápr. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!