Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit főztök, hogy 9 hónapos...

Mit főztök, hogy 9 hónapos babátok ehessen belőle?

Figyelt kérdés
Arra gondolok,hogy én a mai napig külön főzök kisfiamnak és magunknak pl a főzeléket,a húst csak párolom stb. Van már olyan főtt étel,amit mi is megeszünk és neki is adhatok? A fűszerezéssel vannak gondjaim,nem tudom mit adhatok neki és mit nem :) Amúgy jó evő baba,eddig mindent megevett...koppkopp :) Köszönöm előre is a segítséget!
2013. okt. 15. 22:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk már régen volt, de emlékeim szerint ekkor kezdtem el neki pl húslevesből zöldséget adni. Persze ilyenkor a levest azért kevésbé fűszeresre készítettem, de ezt az "áldozatot" szívesen meghoztuk érte. :-) Amikor 11 hónapos lett (kicsit előtte), akkor adtam már neki a sajátunkból, de a legtöbbször még főztem neki külön, de pl kapott a frankfurti levesből, aztán kapott a sülthúsból kis falatokat. Ha lesz foga, akkor már ez is egyszerűbb lesz, nálunk az segített ebben.
2013. okt. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia!9hónapos a fiam is. A védőnöm azt mondta kaphat szinte bármit a miénkből. A lényeg gyenge füszerezés semmi bors tej tejfől bele. Tojásnak csak sárgája. Vadat még nem eszik.Tegnap krumplifőzeléket evett velünk.
2013. okt. 16. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
9 hónaposan még külön főztem a fiamnak, a húslevesből kapott még ekkor egyedül. 11 hónapos korától viszont azt eszi, amit mi.
2013. okt. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Most kezdtem el úgy főzni, hogy ő is ehessen belőle, 10,5 hónapos.

9 hónaposan evett a palacsintánkból (direkt tojássárgájával és vízzel csináltam). Kapott vadas szószt (fűszerezés maga a zöldség, majoránna, babérlevél, amit kivettem utána belőle), evett bolognai mártást, amit marhával csináltam és volt benne répa is, de oregano nem (nem paradicsom sűrítményből csináltam, hanem paradicsomból). Kapott rakott krumpliból krumplit, sajtot, tojássárgáját és előzőből visszamaradt zöldséglével higítottam neki. Kapott a rakott cukkininkből, amit joghurtosan csináltam petrezselyemmel, zellerlevéllel és szerecsendióval fűszerezve (csirkehusi volt hozzá még, répa meg hagyma, és sajtot is adtam neki hozzá). Csináltam gesztenyepürét pont ma és szilvával lazítottam mindannyiunknak (semmi más nem volt benne, csak ez a kettő és a miénkre tettem tejszínhabot), de kapott a gesztenyés aszaltszilvával töltött pulykacombból is krumplipürével (külön). Evett zeller, brokkoli, és paradicsomlevest (többnyire hagyma és zellerlevél a fűszer bennük).

Tehát a fűszerek, amiket a tiéd ehet:

Petrezselyem, zellerlevél, bazsalikom, szerecsendió (nagyon kevés, én ezt sütőtökhöz, krumplipüréhez szoktam tenni), fahéj (szintén minimális), vanília, majoránna, babérlevél (főzés után el kell távolítani). Ezen kívül a hagyma (vörös, lila, póré, újhagyma mind mehet), lassan a fokhagyma is, és a sajt. Hihetetlen, hogy milyen jó kis pluszt tud adni pl egy brokkolipüréhez.

Amit nem adhatsz neki: erősebb fűszerek, mint a tárkony, gyömbér, curry, oregáno, pirospaprika, bors. Méz, Mogyoróolaj, szezámolaj tiltólistás 2-3 éves korig. Na jó, a méz 1-1,5 éves korig.

Amiből csak nagyon picit: só, cukor (az is inkább nádcukor legyen, vagy valami természetes édesítőszer.

Remélem tudtam segíteni!

2013. okt. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

10,5 hónapos a lányom, a mai napig külön főzök neki, nem kap sós, cukros ételeket.

Egyedül a levesben főtt zöldséget szoktam neki néha odaadni, de ilyenkor csak minimális sót teszek a levesbe és utólag magamnak továbbízesítem.

2013. okt. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm,aranyosak vagytok! Mindenkinek ment a zöld kéz ;)

4. válaszoló Neked a legnagyobb hálám ;)

2013. okt. 16. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!