Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS Mit tegyek, ha alig akar...

SOS Mit tegyek, ha alig akar enni az 5 hónapos kislányom?

Figyelt kérdés
Adagonként alig eszi meg a 100-120 ml-t...
2013. okt. 16. 11:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Először is nyugodj meg! Hányszor eszik egy nap? Tápszeres vagy anyatejes? Most mennyi a súlya? Fogyott esetleg az utóbbi időben? Milyen a kedve (jókedvű, nyűgös)? Hogy álltok a fogzással?

Ha ezekre a kérdésekre adsz választ akkor én is könnyebben mondok tanácsot...

2013. okt. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igaza van az elsönek.. De hozzá tenném hogy ha inni sem iszik eleget akkor baj van.
2013. okt. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
5x eszik, tápszeres. Eddig 180-at is megevett, mostanában csak 100-120-at. 1 hónapja volt 6700 gramm. Nem fogyott. Kicsit nyűgös, doktorbácsi szerint a fogai miatt.
2013. okt. 16. 13:58
 4/6 anonim ***** válasza:
Tényleg kevesebbet eszik, mint azt a tankönyvek mondják, de nem baj, azok a számok csak irányadók. A második válaszoló jól írta, hogy fontos, hogy mellette kínáld vízzel, teával, hogy a folyadékbevitele meglegyen. Valószínűleg a fogai kínozzák és ezért eszik kevesebbet és ezért is nyűgösebb, mint ahogy azt a dokitok is mondta. Illetve, esetleg egy nyúlási szakaszban vagytok, ekkor kicsit kevesebbet szoktak enni a gyerekek. (De inkább a foga). Arra figyeljetek még, hogy ne fogyjon, ha még nem is hízik, még az sem olyan tragédia. Nekem egyszer egy ismerősöm azt mondta, hogy ha egy gyereknek van módja, lehetősége enni, akkor éhen nem marad. Tudja, érzi a kis szervezete, hogy mire van szüksége és annyit úgyis magához vesz, amennyi kell neki...higgy benne, mármint a babádban! Aggodalomra semmi ok! Sok örömet a kicsihez! ;o) ( első voltam)
2013. okt. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon aranyos vagy :-)
2013. okt. 16. 20:55
 6/6 anonim ***** válasza:

Nincs mit ;o)

Még annyi, hogy ez az állapot eltarthat hetekig,akár hónapokig is. Fontos, hogy ha már hozzátáplálsz, akkor is próbáld meg tartani az étkezéseket, ne ``nasiztasd`` köztesen, mert a már jól kialakult étkezési rendeteket felborítod és akkor tényleg kínlódás lesz az etetés...

Biztos tudod, de azért gondoltam megírom: a fogzás legyengítheti a kicsi szervezetét, így fogékonyabb a fertőzésekre, így folyhat az orra, széklete hígabb lehet, stb...ha nincs láza, megfelelő folyadékot iszik, akkor nem kell rögtön orvoshoz mennetek, kezelheted otthon (orrszívás, diéta(alma, krumpli), esetleg normaflor, vagy más hasonló piciknek adható probiotikum formájában).

Remélem segítettem! ;o)

2013. okt. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!