Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi folyadékra van szüksége...

Mennyi folyadékra van szüksége egy 14 hónapos gyerkőcnek? A kislányom cumisüvegből megivott akár 5-6 dl teát, vagy gyümölcslevet egész nap, viszont most, hogy csőrös pohárra váltottunk jó ha megiszik 2-3 dl-t.

Figyelt kérdés
gondolom elveszett a szopizás élménye, és csak akkor iszik, ha szomjas. Elég lehet ez? Vagy adjam még vissza neki a cumisüveget? Kinek mennyit iszik 1 év körüli babája?! Sógornőmnek döbbenet, de azt meséli, napi 3 liter teát iszik a másfél éves kisfia, és azt is csak a Hipp instant teából. Szerintem ez túlzás, szerintetek?!

2013. máj. 25. 14:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%

18 hónapos gyerekem is cumisüvegből iszik, így jó sokat megiszik. Csak vizet kap,nem pártolom az instant teáztatást.

Add neki vissza a cumisüveget,még pici.

2013. máj. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Kerria ***** válasza:
61%

Amíg nincs az a nagy meleg, addig elég lehet.


Ez a dolog nálunk is megfigyelhető, ezért én a cumisüvegébe vizet szoktam tenni, a csőrösbe pedig ízesített valamit (nagyon hígítva). Ha szomjas tud inni, ha édesre vágyik (már pedig azt szereti minden gyerek... ezért adom amúgy csak 1:3-1:4 arányban hígitva, ne szokjon hozzá), akkor pedig ott a csőrös. Hipp teák nagyon édesek...kóstold majd meg te is, ha alkalmad nyílik rá, és így nem is csodálom, hogy sokat iszik. A 3 litert azért én csak fél füllel hallok meg, mert az szinte folyamatos teltségérzetet ad a gyereknek, emiatt meg nem fog enni...

2013. máj. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én nem adnám már vissza a cumisüveget. Az enyém is kb. 4-5 dl folyadékot ivott meg ennyi idősen, és mostanában (21 hónapos) is örülök, ha napi 7 dl folyadékot+tej (kb. 3 dl) megiszik. Nem száradt még ki, él, virul, egészséges. Nyáron nyilván többet kínálgatom majd, és többet is fog kérni. Amúgy a napi folyadékhoz számold bele az elfogyasztott tejet/tápszert, levest is. Ha szomjas, úgyis iszik, esetleg kínálgasd sűrűbben.

A 3 liter instant tea pedig hihetetlen...

2013. máj. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Itt írnak róla: [link]
2013. máj. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Utolsónak köszi a cikket!
2013. máj. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Tehát ha jól értem, akkor ha napi 4 dl tejital mellett megiszik 2-3 dl egyéb folyadéket, akkor az elég egy 1 év körülinek a cikk szerint....

Az megvan, ha melegebb lesz, gondolom lecsúszik azért még több is, meglátjuk...


És sajnos elhiszem a napi 3 litert, csak egyszerűen nem értem, mert panaszkodik, hogy nem eszik a gyerek, viszont gyümölcsből meg irdatlan mennyiséget képes felfalni. Sorolta nekem, hogy mennyi evett meg egyik nap ebédre, és én nem bírtam volna megenni, nem is értettem... Úgyhogy szerintem ki is van tágulva a gyerkőcnek a gyomra, és mivel egész nap rohanna, nem lehet leültetni enni sem, egész nap a szájában van a cumisüveg... 2-3 naponta megiszik egy doboz Hipp granulátumot.

Beleszólni nem akarok, mindenki úgy csinálja, ahogy tudja vagy gondolja, de szerintem az sem normális. Hiszen a túlzott folyadékfogyasztás sem egészségek, kimossa az ásványi sókat a szervezetből...


Én egyébként mindent hígítva adok a lányomnak, 100%-os gyümilevet, a Hipp teát is hígabban adom, mint az előírás, nagyon pici íze van...


Köszönöm a válaszokat! Mentek a zöld kezek!

2013. máj. 25. 15:49
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem is eleget iszik a lányod, unokaöcsém is ennyiket iszik egy nap.

Sógornőd fia nem cukorbeteg? Nem normális, hogy ennyit iszik.

33 h km

2013. máj. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Kerria ***** válasza:

Őszinte szívvel szeretném megkérdezni miért lettem lepontozva?


Mert 1 év körülim iszik cumisüvegből, csőrösből és sima pohárból is?

Nem haragszom érte, nem ez a lényeg, csak szerintem semmi olyat nem írtam, ami bántó/sértő/ vagy teljesen hülyeség volna...

2013. máj. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kerria, én írtam utánad, hogy már nem adnám vissza a cumisüveget.

Én nem pontoztalak le, és valóban semmi olyat nem írtál, ami erre okot adott volna. De én már megszoktam itt a lepontozást, az ember nem tudja, kiből mit vált ki...

2013. máj. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Sajnálom csajok, nem én voltam, én mindenkinek zöld pacsit adtam!!!

Egyébként még az jutott eszembe, hogy veszek egy nagyobb csőrös poharat, mert ez a kezdő 1,5 dl-es, és hamar nagyon hátra kell dönteni a fejét és szörcsög, lehet azért is adja fel....vagy még jobb ha egy szívószálast, mert így is tud inni, lehet azt jobban is szeretné


Úgyhogy én mindenkinek köszönöm hogy megtisztelt a válaszával!

2013. máj. 25. 22:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!