Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem vidám kisfiú?

Miért nem vidám kisfiú?

Figyelt kérdés

Elvagyok keseredve!Úgy érezzük a párommal,hogy mindenben támogatjuk a 18 hós kisfiamat.Sok ölelést,szeretetet kap tőlünk.megyünk vele játszótérre.megvan a napi rutinja már már pontossággal betartjuk hogy neki jó legyen.játszunk vele (játszanánk) de elképesztően nyavajgós és hisztis.nem fogalmaznám meg oldalakon keresztül.imádjuk de 3 hete "elviselhetetlen viselkedést" produkál? vajon ez így marad vagy egy fejlődési sajátosság a hiszti korszak eleje??? Keveset vidám mostanában mintha saját magán nem tudna erőt venni hogy "élvezzen" mindent.lehet sokan nem értik miről beszélek de hátha van vki akinek hasonló problémája volt.Szeretném ha mosolyogna és jól érezné magát a bőrében.ne mondom hogy nem mosolyog de 80 százalékban komoly fiúcska és no persze akaratos amiből jön a hisztéria.fölöz vágom magam és üvöltök.nemtudom mi rontottuk el vajon?

Szinte lelkkismeret furdalást okoz ezzel nekem.

Egy nap :

1.felkel ami nem megy simán mert sosem mosolyogva kel hanem nyafog(oké megértem én sem vagyok olyankor mosolygós)

2.öltözés húúúú megint nyavajgás ,sírás. (ez is oké mert sokan nem szeretnek öltözni)

3.megyünk csavarogni bolt:5 perc nyavajgás,üvöltés hogy nem tetszik.

----közben evett ivott tehát nem szükségletei vannak

4.játszótér ott csak csak elbohockodik de nem az a kacagós kisfiú ( lehet ilyen a személysége)

5.ebéd,alvás

6 felkelés itt szintén kb fél órát nyavajog ,kinlódik

7.mamához megyünk mikor milyen passzban van vmikor jót játszunk de itt is legjellemzőbb a nyavajgás és hiszti (jelzem itt szeretett a legjobban lenni.nyáron kirobbanó formában nevetgélve játszott mamánál.)

8. apa haza jön eljátszanak és már apát is bántja hogy pár hete ő sem tud igazán jót játszani vele mert "nem jó kedéjű".


MIÉRT lehet ilyen? NEM fáj semmije.fülét véigtapogattam,széklete rendszeres stb. EGÉSZSÉGES

Látszik rajta hogy kínlódik,nyavajog!

VALAKI segítene!


UI: nem vagyok kíváncsi a sérelmező véleményekre.olyanok véleményét várom akik esetleg hasonló helyzetben voltak.

Így is rossz érés nap mint nap igy feküdni-kelni hogy lehet én nem csinálom jól!



2013. okt. 16. 13:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem mindent jól csináltok, sőt, nagyon is odafigyeltek rá! Az ő hangulata nem a ti hibátok én úgy érzem. Vitaminokkal hogy álltok? Nem lehet, hogy a bejött szürke idő, hideg, stb. nyomja, nincs elég energiája, egész nap fáradékony? Eszembe jutott a D-vitamin és vashiány is, ahogy olvastam, amiket mondasz. A súlya normális? Vannak gyerekek, akikkel rendszeresen találkoztok, vagy csak random, aki épp a játszón van, egyébként felnőttek között van? Szerintem vagy energiahiánya van valamiért, vagy unatkozik picit, több vagy másfajta, szokatlan ingerre lenne szüksége. Esetleg játszóház, másik játszótér, vagy ilyesmi? Egy próbát megérne.
2013. okt. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Csak még egy kérdés: te mennyire vagy vidám mostanában? Sokat mosolyogsz, nevetsz (szívből!), jól érzed magad? Nincsenek problémáitok, amikről úgy gondoljátok, ő nem tud, mégis megérzi, hogy baj van?
2013. okt. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Lehet pont ez a baj... a mindennapi rutin unalmas neki.pont a felfedező korszakban van, kellenek az új ingerek. Próbáld követni az ő igényeit ne a napi rutint. Új játszótér, akár csak séta, új helyek, a boltban is nyugodtan hagyd sétálni, pakolàszni egy kicsit.
2013. okt. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nekem eddig mindkét gyereknek volt ilyen korszaka, és kb másfél évesen kezdődött... Minden helyzetben hiszti, nyavalygás, semmi se tetszik. Éjszaka is gyakran felébred sírva, és csak bújik és semmi más nem jó.

SZEMFOGAI kibújtak már? Nálunk jó eséllyel az volt a ludas mindegyiknél. A 2. kisfiam most 19 hónapos, az egyik alsó szemfoga már áttörte a fogínyét, utána voltak jobb napok, most megint elviselhetetlen egy ideje, és a másik oldalon is készülődik a szemfog. Nagyon meg tudják szenvedni szegény babák :(.

2013. okt. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

A súlya rendben van. lehet igaz az hogy valami újra lenne szüksége.

Utolsó:én hagynám pakolászni a boltban de kb 2 boltban hagytam hagy fedezze fel de kb 2 fokrém leboritása után rámszóltak hogy ne itt játszak a gyerekkel. :( biztosan sokszor hallja hogy "nem szabad"

De meg kell tanitsam hogy amit nem azt nem.

lehet az is hogy sok nemet hall......nemtudom

2013. okt. 16. 13:45
 6/14 anonim ***** válasza:

Még nem próbáltam ki, de a Viburcol kúpot javasolták, hogy természetes módon nyugtató hatású... Bár jó drága, és olyat is hallottam, akinek nem használt semmit, talán megér egy próbát. Homeos cucc, úgyhogy ártani biztosan nem tudsz vele.

4. voltam megint.

2013. okt. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
ne a fogakra még nem gondoltam mert eddig nem volt ilyen probléma pedig majdnem minden foga kint van.megnézem neki :)
2013. okt. 16. 13:47
 8/14 anonim ***** válasza:

Az én nagyobbik fiam volt ilyen. Szinte sose mosolygott, nagyon komoly kisfiú volt.

Mára már 16 éves, középiskolás. Az általánost a zárkózottsága miatt kicsit nehezebben viselte, nem volt tele barátokkal, de a középiskolában megtalálta a helyét.

Sokféle személyiségű ember létezik. A Te fiacskád ilyen. Nem baj az, ha nem ér folyton fülig a szája. Ha tudod, hogy megteszel mindent, akkor ne legyen lelkifurdalásod.

2013. okt. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Attól nem "fordul magába" ennyire egy kicsi, hogy normális keretek között tartják a szülei, szerintem ez baromság. Persze, hogy meg kell tanulnia, hogy nem randalírozunk mindenhol. Ez nálunk is napi háború :). De mint írtam, én azért gyanakodnék a fogakra, mert az inkább ki tudja borítani a kicsiket, és nem feltétlenül látványos. Szerintem az alapján amit leírtál, nem indokolt, hogy csak úgy kedvetlen legyen, mert néha rászóltok...
2013. okt. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi baja.Meg kezdődik a dackorszak.Kisfiam se volt sose egy kacagós típus,mai napig vannak nyavajgások,pedig 5 éves.nem lehet hogy a napi rutint kicsit unja?valami ujat is mutathatnátok neki....ne mindig csak játszo legyen,mondjuk egy vonatos kirándulás vagy hasonlot beiktatni?:)
2013. okt. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!