Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem vidám kisfiú?

Miért nem vidám kisfiú?

Figyelt kérdés

Elvagyok keseredve!Úgy érezzük a párommal,hogy mindenben támogatjuk a 18 hós kisfiamat.Sok ölelést,szeretetet kap tőlünk.megyünk vele játszótérre.megvan a napi rutinja már már pontossággal betartjuk hogy neki jó legyen.játszunk vele (játszanánk) de elképesztően nyavajgós és hisztis.nem fogalmaznám meg oldalakon keresztül.imádjuk de 3 hete "elviselhetetlen viselkedést" produkál? vajon ez így marad vagy egy fejlődési sajátosság a hiszti korszak eleje??? Keveset vidám mostanában mintha saját magán nem tudna erőt venni hogy "élvezzen" mindent.lehet sokan nem értik miről beszélek de hátha van vki akinek hasonló problémája volt.Szeretném ha mosolyogna és jól érezné magát a bőrében.ne mondom hogy nem mosolyog de 80 százalékban komoly fiúcska és no persze akaratos amiből jön a hisztéria.fölöz vágom magam és üvöltök.nemtudom mi rontottuk el vajon?

Szinte lelkkismeret furdalást okoz ezzel nekem.

Egy nap :

1.felkel ami nem megy simán mert sosem mosolyogva kel hanem nyafog(oké megértem én sem vagyok olyankor mosolygós)

2.öltözés húúúú megint nyavajgás ,sírás. (ez is oké mert sokan nem szeretnek öltözni)

3.megyünk csavarogni bolt:5 perc nyavajgás,üvöltés hogy nem tetszik.

----közben evett ivott tehát nem szükségletei vannak

4.játszótér ott csak csak elbohockodik de nem az a kacagós kisfiú ( lehet ilyen a személysége)

5.ebéd,alvás

6 felkelés itt szintén kb fél órát nyavajog ,kinlódik

7.mamához megyünk mikor milyen passzban van vmikor jót játszunk de itt is legjellemzőbb a nyavajgás és hiszti (jelzem itt szeretett a legjobban lenni.nyáron kirobbanó formában nevetgélve játszott mamánál.)

8. apa haza jön eljátszanak és már apát is bántja hogy pár hete ő sem tud igazán jót játszani vele mert "nem jó kedéjű".


MIÉRT lehet ilyen? NEM fáj semmije.fülét véigtapogattam,széklete rendszeres stb. EGÉSZSÉGES

Látszik rajta hogy kínlódik,nyavajog!

VALAKI segítene!


UI: nem vagyok kíváncsi a sérelmező véleményekre.olyanok véleményét várom akik esetleg hasonló helyzetben voltak.

Így is rossz érés nap mint nap igy feküdni-kelni hogy lehet én nem csinálom jól!



2013. okt. 16. 13:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Talán neki ilyen a természete. Nem minden gyerek nevetgélős, ahogy a felnőttek közül sem mindenki.


Szoktatok bohóckodni? Nálunk elég nagy buli szokott abból lenni, hogy elbújunk a sarokba, és aztán a távkapcsolókkal "lövöldözünk" egymásra, közben mondogatjuk, hogy "puff-puff-puff". Bújócskázunk, fogócskázunk, dögönyözzük, dobáljuk a gyereket. Lovacskázva kergetem, hogy "most elkaplak, te bandita", apa a nyakába veszi, és úgy lovacskáznak a nappaliban, elbújunk a függöny mögé, szekrénybe, és ijesztgetjük egymást. Rengeteget csikizem, harapom-fújom a pociját, combját. Elveszem a játékait, és futok vele, hogy "ez az enyém" rohan utánam. Konyharuhával kergetem a nappaliban. Szóval nem unatkozunk. Játszóházban trambulin, csúszda? Ilyenekhez mit szól? Vagy élményfürdő? Esetleg próbáljatok meg valami ilyesmit. És az sem jó, ha otthon feszült a hangulat. Ha ti nem engeditek el magatokat, a gyerek sem lesz olyan kis szeleburdi. Apukával és veled ha nem minden oké, azt megérzi a gyerek is. Ha semmi ilyen nincs, akkor szimplán ilyen a természete.

2013. okt. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem olvastam mit írtak a többiek, de az enyém is másfél éves és ugyanilyen! Én úgy vettem észre, hogy unatkozik. Itthon már minden játékot un, a játszótéren mindent ismer, semmi nem jó, pedig rengeteg játéka van. Tegnap is alig vártam, hogy elálljon az eső, lementünk, de csak csámborgott a játszótéren, semmivel nem akart játszani. Nem lehet, hogy nálatok is ez a helyzet? Jártam vele baba-mama klubba, azt nagyon élvezte, de sajnos megszűnt.

Nyugi, szerintem mindent jól csinálsz, de ez egy ilyen időszak. Menjetek játszóházba, új helyekre.

2013. okt. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Sajnos még lesznek fura korszakai, amit mi szülők nehezen viselünk, mert logikus magyarázatot nem tudunk rá adni.

Majd elmúlik. Próbáljátok nem éreztetni vele, hogy ez titeket zavar, mert akkor a hisztit arra fogja használni, hogy idegesítsen benneteket.

Találj ki neki valami rendszeres programot, amit élvez( uszoda, ringató, játszóház)

Nagyon nehéz megerteni egy ilyen kisembert, mert legtöbbünk ugye nem tanult gyerekpszichologiát. A szeretet, pozitív légkör majd hosszútávon meghozza a gyümölcsét, de a különböző fejlődési szakaszokat túl kell élni.

Kitartás!

2013. okt. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a bátorító szavakat!! Én lenné a legboldogabb ha lenne játszóház annyira szeretném elvinni. 30ezres városból elköltöztem egy 10ezresbe.nagy érvágás mert itt "semmi"nincs.az én szülőhelyemen annyi programot tudtam volna mutatni neki.itt éppen 1 játszótér van egy mama és ennyi.na jó nem ilyen durva de igy tudnám megfogalmazni. szerintem is van benne unalom de ENGEM is un?mikor én játszanék vele nem igazán értékeli csak mikor kedve van.én is szoktam bujócskázni ,kergetőzni vele de hamar elunja.na mindegy ez majdidővel elválil.várom hogy beszéljen hogy tudassa velem amit szeretne és tudjam terelgetni.
2013. okt. 16. 15:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!