Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy véditek az 1 év alatti...

Hogy véditek az 1 év alatti babátokat a h1ni ellen? Aki nincs beoltva azt ti sem engeditek a gyerek közelébe?

Figyelt kérdés

Mi az egész családot beoltattuk. a keresztszülők nem akarták magukat beoltatni, de megmondtam hogy akkor ne jöjjenek hozzánk és mi sem megyünk. Az a baj, hogy az uncsimék anyukámék mellett laknak. Ha otthon vagyunk mindig átjönnek, de gyógyszer és oltás ellenesek. A lány Pesten tanul egyetemen millió emberrel talizik, a fiú ált iskolás.

A keresztszülők a férjem testvére és a felesége, nekik én mondtam meg, Az unokatesóméknak a férjemnek kellene szólni, de nem akar ez is énrám vár. Hiába mondom, hogy tőle nem vennék olyan rossz néven mint tőlem. Vélemények? Tapasztalatok?

/"A védőoltás hülyeség!", meg hasonló válaszokra nem vagyok kíváncsi/


2009. nov. 11. 09:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintm ezzel az egész családot magadra haragítod.

Persze megértem, hogy féltésből teszed, de lehet, hogy ők nem veszik jó néven.

Ha te beoltattad magatokat, akkor miért ne találkozhatnátok? Elméletileg védettek vagytok!

2009. nov. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mivel az oltás véd, így ti nem kaphatjátok el. Egyébként akkor ugyanúgy elkaphatnád egy boltban vagy az utcán is ha egy vírushordozóval beszélgetsz... Ennyire azért nem szabad pánikolni, hiába kelt a média ekkora feneket a dolognak. Influenza minden évben van, ez se veszélyesebb, mint egy másik. Most akkor egész télre begubóztok, míg le nem cseng a vírusos időszak?
2009. nov. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az csak egy dolog mi be vagyunk oltva de a babám nincs. Nem az a gáz ha velem találkoznak, hanem a GYEREKKEL!!!!
2009. nov. 11. 09:48
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én megértelek,én is nagyon parázok.Bár én nem szóltam rá a családra,és valószinű nem is fogok,de most rólad van szó.Kicsit lehet hogy eltúlzod a dolgot,de a te gyereked,a te szabályaid,ha te ettől vagy nyugodt,akkor senkinek semmi köze hozzá.Nem tudom milyen a család mentalitása,de el tudom képzelni hogy sértődés lesz belőle,de az meg az ő bajuk.
2009. nov. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Eddig mindenki megértette, és elmentek beoltatni magukat. Itt nem az én heppemről van szó hanem a kisbabámról, aki az Ő unokájuk, keresztgyerekük, unokatestvérük stb..
2009. nov. 11. 09:56
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
nem fogod tudni,teljesen elzárni az emberektől,mész orvoshoz,boltba,póstára vagy csak simán az utcán.elhiszem hogy félsz,de ez most még túlzás.maga a vírus sokkal kisebb hatású mint a sima influenza vírus,sokan ugy fognak rajta átesni hogy észre se veszik,csak a mellékhatások okozhatnak problémát.ha lázas beteg egy családtagod akkor ugy sem fog hozzád menni látogatóba,meg akkor se ha köhög.
2009. nov. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Rossz hírem van!Attól hogy beoltattátok magatokat még lehettek influenzásak.Nem véd 100%-an, ugyanis olyan védőoltás nincs.Max enyhébb lefolyású lesz a betegség.

Így felesleges a gyerektől eltiltani a rokonokat, mindent nem védhetsz ki.

Ha egy kicsit is mutálódik a vírus (és erre hajlamos), ugyanúgy el fogják kapni azok is akik oltattak.

2009. nov. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ezt nem lehet biztosan állítani. Még az orvosok sem tudják hogy mennyire véd és mennyire nem és hogy ha mutálódik véd e az oltás.
2009. nov. 11. 11:23
 9/12 anonim ***** válasza:
59%
Figyelj, ugye az ablakot sem nyitod ki? Ugye nem viszed ki soha? Mert akkor ugyanúgy elkaphatja... Ti se menjetek ki, mert még véletlenül behozzátok neki... Máskor is vannak járványok csak azt nem fújják fel. Jó közönség a sok idegbajos anyuka... Tartsad a gyereket buborékban. Eléggé megalázó, hogy valakit kényszeríteni akarsz valamira amit ők nem akarnak és ha mégsem teszik meg akkor a közeletekbe se menjenek. Jobban is teszik ha nem mennek ilyen emberekhez akik nem bírnak nyugodtak lenni és ennyire manipulálhatók.
2009. nov. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Gondolom az utsó válaszolónak nincs gyereke és még egy napot sem töltött a köjkével kórházban. Nem írna akkor ilyeneket. Ja és nem nyitom ki az ablakot mert félek, hogy egy fertőzött beköp rajta IDIÓTA
2009. nov. 11. 16:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!