Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S ziasztok! Olyan tanácsokra...

S ziasztok! Olyan tanácsokra lenne szükségem, hogy mit NE csináljak a hozzátáplálás elkezdésénél?

Figyelt kérdés

Kisfiam 5 hónapos múlt, tápszeres. Kóstolt már almalevet, almapépet, baracklevet, barackpépet, ma először répapürét. Úgy kezdtem, hogy először pár kanál, majd növeltem az adagot, de mind az almánál, mind a baracknál úgy láttam talán még nem kész rá. Így vártam egy hetet. Ma kapott először répát, fintorgott, a hatást még várom.


Olvastam viszont, hogy ha már elkezdtem, akkor ne hagyjam abba, folytassam pl banánnal vagy sütőtökkel, vagy keverjem krumplival.


Szóval olyan dolgokról szeretnék hallani/olvasni, amit NE csináljak, pl ne du hanem de legyen gyümölcs, a reggeli és esti tápit ne váltsam ki hamar, ne hagyjam abba, vagy inkább mégis pihentessem a dolgot, ne adjak banánt mert korai... stb..


Bocsi ha érthetetlen, azért remélem van, aki válaszol.

Köszi.


2009. nov. 11. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


A reggeli és esti tápszert egyáltalán ne váltsd ki, még legalább 2 éves koráig szüksége van a napi két tejalapú étkezésre.


Szerinte folytathatod pl. az alma-banán pürét szinte minden baba imádja. A banánnal vigyázz, mert hasfogó, almával, vagy barackkal keverd, magába még ne add neki.

A sütőtök viszont székletlazító, így azt nyugodtan keverheted pl. sárgarépával, krumplival, almával.



Az új ízeket sose délután, inkább ebédre kóstoltasd, hogyha megcsikarja a pociját ne éjszaka szenvedjen.



6 hós korától már majd kaphat husit, látni fogod, hogy inkább a sós vagy édes ízeket szereti, az én kislányom pl. az elején csak a zöldségeket ette meg, utána volt egy időszaka, hogy csak gyümölcs, ilynekor a déli főzi is gyümi volt husival.


Remélem találsz hasznos dolgokat abban amit írtam!


13 hós kislány anyukája

2009. nov. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Csak általánosságban annyit írok, hogy semmiképpen ne erőltesd, ha nem akarja. Én sokáig el voltam keseredve, mert a lányom még csak kostolni sem akart. Más babák "tömték" magukba a sütőtököt, almát, banánt, az enyém hallani sem akart rola. Amikor kibújtak az első fogacskái, élvezni kezdte az ízeket és a darabkás ételt is. Most 15 honapos, anyatejet eszik és azon kívül minden mást is. Türelem!
2009. nov. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Persze, erőltetni nem szeretném, ha nem kéri nem kap. Ma is csak 2 kanál répát evett, ha adtam is, kilökte a nyelvével, úgyhogy hagytam.


Csak elrontani nem szeretném. Próbálok utána olvasni dolgoknak. Remélem menni fog. Köszi mégegyszer.

2009. nov. 11. 14:21
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Eleinte én is azt hittem, hogy azért löki ki a nyelvével, mert nem ízlik neki. De nem így van, hanem nem tudják még először, hgy mit kell a nyelvecskéjükkel csinálni. :-)

Ha valami nem ízlik, akkor fintorgás is van. Az én kisfiam kb 2 hét után tudta rendesen kezelni a nyelvét, illetve akkor kezdte el kitátani a száját a kanál előtt.

2009. nov. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!