Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor mentetek először babátok...

Mikor mentetek először babátokkal bevásárolni?

Figyelt kérdés
Enyém 1 hónapos, már két hete sétálunk babakocsiban. Van két nagyobb kisiskolásom is, és egy férjem, aki eddig itthon tudott lenni segíteni, de mostantól újra munka van neki, hetente 2 napot látjuk majd. Muszáj lesz vinnem a picurt is, de kicsit aggódok is, nem korai-e neki? Ősz van, egy csomó beteg ember, neki pedig még oltása sincs. Amúgy kizárólag anyatejes, ez is véd valamennyit, nem?
2013. okt. 17. 08:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha muszáj, akkor muszáj. De mindenkinek jobb, ha nem viszed. Szerzevd úgy, hogy egy héten egyszer jól bevásárolsz, amikor a férjed itthon van, és akkor nem kell menned. Ez mindenkinek jobb. A két iskolás meg úgyis hazahozza a betegségeket. SZóval ez van, a sokadik gyerek már edzettebb...A lányom novemberi, őt nem nagyon vittem egész télen, abban az évben volt az az első H1N1 őrület... A fiam májusi, második gyerek, vele már nagyon bátor voltam.
2013. okt. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

8 naposan tescóztunk (varratszedésre be kellett menni a városba, és utána elmentünk bevásárolni).

Na most biztos jól megkapom.

2013. okt. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem volt még 1 hetes, mikor elmentünk. Muszáj volt. Én ezen nem problémáztam annyit, talán nem köhögte le senki, a bacikat meg ha nagyon akarta volna, máshonnan is össze tudta volna szedni. 6 hetesen a kórházba menni csípőszűrésre, meg hallásvizsgálatra szerintem semmivel nem volt kockázatosabb. Ott több a baci.
2013. okt. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

3 hósan, de azért, mert vidékiek vagyunk, autó nélkül. csípőszűrés után bevásároltunk a kölcsönautóval.

sztem egy bevásárlóközpontban nincs több baci, mint budapest belvárosi szmogos "szabadlevegőjében ". és ott is sétálnak néhány hetes babával.

2013. okt. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
néhány hetesen vittük
2013. okt. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

1 Hetesen voltunk vele szabadtéri vásárban.majd rá egy napra Pestre kellett mennem a Nav-ba...időpontom volt

Tavaly mondjuk sokkal jobb idő volt ilyenkor..még pulcsiban voltam kint vele sétálni

Az biztos,hogy az ilyen hüvösebb időben nemszaporodik annyi baci,úgyhogy nincs nagy gond

A másik meg hogy a két nagyobb gyerkőcöd úgyis hazaviszik a bacikat..ne izgulj rá...

2013. okt. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mi is pár hetesen vittük Tescoba először az őszi születésű babánkat. Tehát akkor is takony idő volt, de nem lett semmi baja, másfél évesen volt először beteg, vagyis csak lázas volt akkor is egy fél napig.

Ne aggódj, ha menni kell, akkor menni kell. A babának sem árt ha nincs otthon burokban tartva, a levegő is jót tesz, és az anyatej is védi valamennyire. És ne engedd hogy fogdossák, akkor nem fog elkapni semmit.

2013. okt. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Na jó, én is így gondoltam. Köszönöm mindenkinek a megerősítést. Direkt közösségbe még úgysem viszem, de boltba muszáj menni. A napi friss pékáru elmaradhatatlan :-)
2013. okt. 17. 10:11
 9/11 anonim ***** válasza:

6osnak irnam, hogy sajnos a huvos idovel tudnak jobban terjedni a virusok foleg, ezt multkor hallottam egy dokumentum filmben, ezert is osszel kezdodnek a jarvanyok es telen.

Mi 1 honaposan mentunk plazazni, mert nekem kellett ruha a megvaltozott mereteim miatt...

Es persze a korhazba 6 naposan varratszedesre.

Nem szivesen viszem, de, ha kell, nem csinalok belole problemat. Elso babam teli, ot nem vittem igy 3-4 hos koraig, akkor volt az influenza jarvany. De most nincs meg semmi. Elkapni barhol barmikir barmit lehet. En kb. ketevente vagyok beteg, erre most sikerult osszeszednem a plazaban valami virust, mert magas lazam volt. Kisbabamnak semmi baja nincs szerencsere, biztos az anyatej segitett es az antitesteket is megkapta a virussal.

2013. okt. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Amikor megkapta a 2 hos oltasokat, utana. Egyebkent is januari a fiam, nagy hidegek voltak, nem szivesen hurcolasztam volna magammal. Nekem az volt a biztos, ha az elso kotelezo oltasok megvannak.
2013. okt. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!