Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves babátok mennyi...

Egy éves babátok mennyi folyadékot iszik?

Figyelt kérdés

Én lányom 1,5 deci vizet iszik csak meg egy nap alatt.

Plussz 2 dl tápszer.

Gondolom a többi folyadékot a gyümölcs/főzelekkel viszi be.

Hiaba probalom itatni, nem megy le tobb.


2013. okt. 17. 23:33
 1/7 anonim ***** válasza:
nálunk is kb. ennyi víz csúszik le, viszont még sokkal több tápszert iszik
2013. okt. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Víz nekünk is ennyi. Ha teát adok, vagy gyümölcslevet akkor az jobban csúszik, de nem akarom ezekre rászoktatni.

Ezenkívül anyatejes még napi 3x szopizik.

2013. okt. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%

Hát az én lányom napi 5 dl tápszert iszik meg és mellé kb 5-6 dl teát (instant hipp tea, hígabban csinálom, mint az előírt, szóval szinte víz, nem sok íze van)


Kicsit többet kellene innia a lányodnak is...

Napi fél liter tejalapú kaját egyébként is ajánlanak 3 éves korig, az sincsen meg?!

2013. okt. 18. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1 dl víz, 1dl tea, 4és fél dl tápszer
2013. okt. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

REggelire 2-3deci tej vagy kakaó,napközben szerintem max 2deci víz vagy tea és ennyi.Ha séta van,akkor meg szívószálas üditő,szerintem max 1 deci.

Én nem eröltetem neki,megkínálom néha,iszik ami jól esik és ennyi.Nekem vacsira tápszer van,de tejpéppel besűrítve,mert nem cumisüvegezik már 6hós korától,szívószállal iszik,de tápszert azzal se.

2013. okt. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mármint szívószálas gyümölcslé,nem szénsavas üditő :D
2013. okt. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én gyermekorvosom azt mondja, hogy az 1 éves gyermeknek 1 liter folyadékra van szüksége/nap. Ebből az enyém kb 3,5dl-t iszik tejitalból, és napközben iszik kb 4-6 dl folyadékot, plusz a gyümölcsök, kis levesek, stb. Vagyis éppen, talán meg van az 1 liter. Én nagyon figyelek erre, nem szeretném, hogy kiszáradjon szegény, naponta nagyon sokszor kínálom itallal, most kezdte el ő is, hogy ha szomjas, hozza az üvegét, hogy itassam meg. Nyáron, volt hogy 1 liter folyadékot simán megivott, plusz a reggeli-esti tápszer, és lédús gyümölcsök. Vízből az enyém is lehet csak ennyit inna, vagy még ennyit sem. Ki kell tapasztalni mit és hogyan iszik szívesen, és akkor azt és úgy adni neki.

1 éves anyukája

2013. okt. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!