Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi folyadékot iszik 1 év...

Mennyi folyadékot iszik 1 év alatti/körüli babátok?

Figyelt kérdés

10 hónapos a fiam, egy ideje szenvedünk azzal, hogy nem hízik, az utóbbi napokban lemértem: összvisz 300-320 g anyatejet iszik meg egy nap. Emellett semmit nem hajlandó inni, 5 hónapos kora óta próbálkozunk mindennel: pohárból, csőrös pohárból, cumisüvegből, szívószálas pohárból, MAM-os ivást tanító cumisüvegből... Vizzel, gyümölcslével, tápszerrel... még a legejt anyatejet sem issza meg semmiből.

Mindennap ott van előtte a víz, kaják után is kínáljuk stb.. nagy ritkán lemegy egy korty, de általában inkább kifolyatja a szájából és kész.

Igazából a (nem) hízása miatt mértem meg, de ettől ledöbbentem, iszonyú kevés ennyi folyadék egy napra. Arról nem beszélve, hogy elvileg ennél több tej(alapú) is kéne.

Mi a fenét csináljak, volt valaki ilyen helyzetben?


2012. nov. 4. 20:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak vizet próbálsz neki adni? Az jóhogy nem kell neki. Próbáld meg a Hippes teát. (A lányom sem issza a vizet, a teát naponta 3-4 cumisüveggel. 13 hós)
2012. nov. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez az anyatej szuper ha rendesen van hozzá táplálva, vagy is minimum egy étkezés már ki van váltva ami az ebéd. vagy is ha kap mellette rendes ételt akkor folyadékként elég ez a folyadék neki.


lányom félévesen 8,5 kiló volt. 1 évesen 9,2 kiló volt. vagy is 700grammot hízott 6 hónap alatt. de a súlyan nagyon jó volt, így soha nem izgultam, és soha nem méregettem hogy mekkora.


ha a súlya megfelelö akkor nem muszáj híznia.

2012. nov. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Próbálom a teát is, gyümölcslét is.

Ennyi anyatej tényleg elég? Én úgy tudtam kb fél liter tejalapú kell egy nap, amitől a 300 g elég messze van :( Alig több, mint a fele.

A fiam 8 kg, 10,5 hónapos, azért ez nem túl ütős sajnos.

2012. nov. 4. 20:50
 4/6 anonim ***** válasza:
lanyom egy eves most 8,2kg, szoval a sulya nalatok rendben van. szerintem fugg attol is hogy a hozzataplalasban a szilard etelnek mennyi a folyadektartalma. Lanyom se szopott szeritem tobbet, nem mertem, de napontam max. 2-szer szopizott, de nagyon keveset, tapot nem itta meg. O megivott 3-4decit is naponta, de a szilard nalunk teljesen szilard, ha higitottam vizzel nem ette meg. A levest sem eszi meg, ha pl. cukkinis fozelek van, akkor aznap kevesebbet iszik, merthat az ugye eleg sok vizet tartalmaz.
2012. nov. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Kerria ***** válasza:

11 hónapos a kislányom. Jelenleg 150-200ml vizet iszik meg.


Tápszeresek vagyunk, sajnos nincs anyatej. Ritkán adok neki baby csipkebogyóteát gyümölccsel 3-4szeres hígításban, akkor simán többet is iszik. A ritkánt úgy értsd, ha 1-2 óráig nem issza meg az átlagos mennyiség felét, akkor kínálom meg. Egyszer lázas volt, és nem akarta elfogadni se az ételt, se az italt, akkor próbáltam ezt ki, és láss csodát ezt nyelte mint kacsa a nokedlit. Most már több mint 1 hónapja nem kapott semmi ilyesmit, mert nem szeretnm hozzászoktatni.


Így csak bátorítalak, próbálj ki ízesített teaféléket, de higítsd.

Mi ezt használtuk:

[link]

2012. nov. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező. Pont ez van 12 hos kislanyommal mint nalatok volt egy eve. Hogy alakult a dolog?

Nagyon aggodom. En is a fel liter tej alapurol tudok denalunk is csak 2-3 dl anyatej van es semmi mas.

2013. okt. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!