Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden babának van nagy hely...

Minden babának van nagy hely az első két foga között felül? Ha jön majd a többi ugye összenyomja?

Figyelt kérdés
2013. okt. 18. 11:12
 1/6 anonim ***** válasza:
nekem összenőtt.
2013. okt. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem. Az en gyerekeimnek mindnek nagy hely volt az elso ket fogaik kozt, de ez cask tejfog. A maradando fogkakkal nem volt ilyen gond... Ha megnezed a legtobb babanak olyan mint a tiede...
2013. okt. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nézd meg, hogy nincs-e a gyerekednek ajakféke. A felsőajak belső része és az íny között (a két első fog között) nincs-e összenövés. Ha van, akkor az nem engedi, hogy összezárjon a két fog, és később sem tudja összenyomni a többi.

Ha nem találsz ilyen összenövést, akkor valószínűleg összenyomja a többi fog.

Mindét lányomat "műteni" kellett. A nagynak 15 hónaposan, már kint volt több foga is és nem záródott, a műtét után szépen rendbe jött, gyönyörű, szabályos, zárt fogsora van.

A kicsinek 13 hónaposan csináltattam meg (neki is már ott voltak a kettesek), kb 5 mm-es rés volt, most 17 hónapos és kb 1 mm van a fogai között.

Nem írtad, mennyi idős a babád, hány foga van.

Nem akarlak ijesztgetni, segíteni akarok. Ha ajakfékes, akkor érdemes megcsináltatni, mert ez a csontfogakat sem engedi záródni. Utáltam volna magam, ha a 13 éves lányaim szidnának, mert nem csináltattam meg kiskorukban egy fél perces beavatkozást.

Egyébként ez "csak" esztétikai probléma.

2013. okt. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
1 éves, 5 foga van, most jön egy felül a kettő mellé. Van ott neki olyan, amit mondasz, de nekem is volt, volt is rés, bár nem nagy, de a csontfogaim rendesen egymás mellett vannak. Nem is tudtam, hogy lehet ezt kezelni, köszi.
2013. okt. 18. 12:36
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem összenőtt felnőttként, de ismerek olyan felnőttet, akinek szünet van a két foga között elöl, bájos, ne aggódj, ez nem probléma (csak esztétikai, de legalább kevésbé romlik, mert nem megy közé a kaja:)
2013. okt. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Kiki01 ***** válasza:
Az enyémnek csak a szemfogak nyomták össze, a 2-esek még nem.
2013. okt. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!