Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mondjátok már meg nekem miért...

Mondjátok már meg nekem miért köpi ki 1 hónapos babám a cumit ha utána meg 2 másodperc múlva követeli vissza?

Figyelt kérdés

Most etettem biztos nem éhes még hagyott is a cumis üvegben.

Már ragad le a szeme de mégsem alszik.

Zavarja a zaj?



2013. okt. 19. 13:13
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Már nem bírom idegekkel, egyszerűen nem alszik el egyedül, kézben kell hogy tartsam hogy elaludjon, de az előtt még feszeng , kimerevedik mint egy kifli és nyomja a fejét hátra fele,a fény fele fordul,képes lenne kitörni saját nyakát ha nem vigyáznék.

Hát ne az én kezemben nézelődjön már, ha leteszem a kiságyba ott sír torkaszakadtából.

Miért kapálózik feszíti magát ennyire, nem létezik hogy valaki ennyire hasfájós legyen.

És ilyenkor még a cumi se kell neki ha már kézben van.

És lám alszik a kezemben. Ilyenkor ha leteszem általában pár perc múlva fel is ébred, és kezdhetem előlről.

2013. okt. 19. 13:27
 2/18 anonim ***** válasza:
57%
Pedig amit leírtál, az a tipikus hasfájósság! nem tud elaludni, mert csikar a hasa, emiatt nyűgös és mikor nem csikar a hasa, akkor meg a fáradságtól nem tud elaludni. Csak a karodban fog tudni megnyugodni. Egy 1 hónapos baba még nagyon igényli a közelséget. Amugy szerintem nem kell neki a cumi-azok alapján amit írsz! Kitartás!
2013. okt. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
48%
Pedig létezik hogy ennyire hasfájós egy baba. Egyik rokonomnak a kisfia szinte már minden színben játszott mikor fájt a hasa.. Talán Espumisan? Infacol? És miért nem nézelődhet a kezedben?
2013. okt. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, nyugi, nyugi! Még nagyon nagyon picike, teljesen természetes igénye, hogy kézben, a közeledben szeretne lenni.

Szerintem mikor kiköpi a cumit, próbáld büfiztetni. Igaz, hogy az enyém szopis volt, de akkor csinálta ezt, amikor büfiznie kellett, azután evett tovább.

És valóban fájhat a hasa is.

A kisbabák nagyon érzékenyek minden igerre, a frontokra, stb. Nagyon gyengéden kell velük bánni, sokat ringatni, ölbe venni, nagyon fontos még nekik a testi kontaktus.

2013. okt. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Követeli a cumit? Ez miben nyilvánul meg?

Ha kiköpi a cumit, azt jelenti, hogy NEM kell neki, nem arra vágyott...

2013. okt. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Esetleg másfajta cumi??

Szerintem a leírtak alapján inkább már túl fáradt de nem tud magától megnyugodni!Az hogy kifeszíti magát kiflibe az sztem nem igazán a hasfájjóság jele(akkor inkább húzkodja a térdeit fel a hasához)

1 hónapos baba,ringasd,szeretgesd ölelgesd és elfog tudni aludni!Vagy kapcsolhatsz valami monoton fehér zajt(hajszárító,porszívó) ezek állítólag megnyugtatják a babát.

Ja és írod hogy fény!

Én a fiamnál anno pont 1 hónaposan jöttem rá hogy ő elsötétített szobában szeret aludni nappal is!Próbáld ki!

2013. okt. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Espumizant adok neki, pont 1 órát aludt, felébredt és most ordít mint a sakál, akárhogy fordítom mindenhogy ordít.
2013. okt. 19. 14:20
 8/18 anonim ***** válasza:
64%

Szia! Mi immár 6 napja küzdünk ezzel. Ennyire hasfájós.

Én általában így hagyom 5 percig sírni, ezalatt vagy bekakil és nincs hasfájás, utána már tud aludni, vagy elalszik.

Nekem is cumizik, de ilyenkor neki sem kell. Nem kézben akar lenni, hanem a te tested melegíti, és így kevésbé fáj a hasa. Én is adtam neki Espumisant, nem ér semmit.

Nekem a védőnő azt javasolta, ilyenkor vegyek be egy szem fájdalomcsillapítót, és utána 1 órával szoptassam meg, így neki sem fog fájni a hasa. Nekünk sajnos ez vált be. Főleg éjszakára kell ez.

Hagyd egy pár percig sírni, hátha elalszik. Ha nem, akkor tegyél rá melegvizes palackot, meggymagos párnát, vagy felmelegített sós párnát. Meg fog nyugodni. Tornáztasd is, hátha. Illetve próbáld meg hason altatni.

4 gyermek anyukája.

2013. okt. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%,hogy a hasa fáj,de az is lehet,hogy refluxos.Az én fiam pont ezeket csinálta,pont igy.Mind a kettő probléma fent állt nálunk.Kipróbáltam elég sok félét a hasára,kb.a 4.-ik vált be.Szerintem próbálj ki mást is.Tápszeres vagy szoptatod?
2013. okt. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Bármivel kínáltam semmi nem kellett neki , persze hirtelen minden hideg amikor kéne, megmelegítettem a vizet és abból ivott pár kortyot most megint az ölemben van és szívja cumit néha felsír, de már megint aludni akar.

Mitől fáj a hasa? Mindig úgy ébred hogy ordít mint a sakál.

meleg vizes borogatást tegyek a hasára?

De az hamar kihűllik.

2013. okt. 19. 14:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!