Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 év körüli babátok mi az...

1 év körüli babátok mi az amit a ti ételeitekből még nem kaphat? Melyik az a főtt étel, amit csak magatoknak készítetek így a picinek külön kell főzni?

Figyelt kérdés
A kisfiam 11 hónapos lesz a napokban, és arra vagyok kívácsi lényegében, hogy lehetek-e már bátrabb e téren. Kapott már sokmindent a miénkből, de azt olvasom hogy egy 1 éves baba már azt eszi amit a szülők. Ezt úgy értesem hogy bogyós gyümiken és a magvakon kívül szinte tényleg csak azt eszi?
2009. nov. 11. 20:06
 1/8 anonim ***** válasza:

A lányom 14 hónapos, és nagyon régen a mi főztünket eszi. Sosem szerette a bébiételeket, iztelenek neki.

Tényleg mindent eszik, ma pl. zöldséglevest evett, meg káposztás galuskát. Imádja a leveseket, meg a tésztaféléket. Amit nem adok neki, babot. Meg a nagyon fűszeres dolgok, De mivel mi nem főzünk fűszeresen, meg a családból senki, igy ehet mindent.

Én megbeszéltem a védőnővel, orvossal. Azt mondták nyugodtan, h izlik neki. 13 hónapos koráig szopott.

2009. nov. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Tulajdonképp igen, az én fiamnak még csak 6 foga van, hátul még semmi, tehát a különbség leginkább annyi, h neki apróra vágom.

Tejes cuccot nem ehet, de már nagyszerűen tudok kalácsot, főzelékeket, palacsintát tej helyett vízzel főzni, a sűrítés előtt meg veszek ki neki.

Egy étel eszembe jutott, savanyú káposztát főztem, először adtam neki, de hiába próbáltam a káposztát apróra vágni, nem ment, és végül abbahagyta az evést, mert öklendezni kezdett.

2009. nov. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ááááá dehogy

már cak az állaga miatt sem.

egyébként 1 éves kor után nem ehet még nyers paradicsomot, gombát, füstölt dolgokat, bogyoós gyümölcsöt. minden mást igen.

az én babám 14 hónapos és már minden zöldséget evett, csak babot nem. evett már csirke, sertés, marhahúst, halat kóstolta. természeteen mindenféle tésztát, rizst is, fűszereket.

2009. nov. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én leginkább arra figyelek, hogy olajban sült dolgokat ne kapjon. Még ha a mi ételeinket is pirított hagymával csinálom, neki külön főzök/párolok, és utólag teszek bele olajat.
2009. nov. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Azt megkérdezhetem hogy miért nem szabad oljban sütni a babának? Csak mert én már adtam neki olyan sült húst, ami így készült nem is egyszer. Ez baj?
2009. nov. 11. 20:52
 6/8 A kérdező kommentje:
olajban
2009. nov. 11. 20:52
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam 1 hét múlva lesz 1 éves.

Még csak most bújt ki a 3.foga,de már alig főzök neki külön.

Azt reggelizi,vacsorázza,amit mi.Zöldséges leveseket,főzeléket a mienkből eszik,csak villával kicsit összetöröm

2009. nov. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi. Akkor elkezdem egy kicsit bátrabban kínálni a miénkből!
2009. nov. 12. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!