Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 honapos baba szemet,...

14 honapos baba szemet, latasat lehet-e mar vizsgalni?

Figyelt kérdés
Ugy tunik, mikor faradt, a bal szeme kicsit szalad, nagyon aggodunk, hogy nincs-e valami lataszavara.
2009. nov. 12. 00:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Persze hogy lehet, már korábban is lehetett volna. Nem voltatok kötelező szemvizsgálaton? Minket beutalt a háziorvos még 1 éves kor előtt. Ne félj, nem neki nyúlnak bele, csak mindenféléket csinál a doki, ilyen idenézz-odanézz stílusban, játékosan, és közben nézi a szemét.
2009. nov. 12. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt. Sajnos nalunk nincs ilyen kotelezo szemvizsgalat babaknak, en romaniai vagyok. El akarjuk vinni Szegedre de nem tudom ha tenyleg lataszavarai vannak akor ekkora babanak mit tudnak adni? Szemuveget? Nem tul pici ehhez?
2009. nov. 12. 02:03
 3/9 anonim ***** válasza:

Babáknak nincs kötelező szemvizsgálat! Az első rosszul tudja. Én pont tegnap jártam utána,mert a férjem gyengén látó.

Viszont, ha bármilyen eltérést tapasztalsz a babádnál, 8hónapos korától bármikor ki tudják vizsgálni.

2009. nov. 12. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én kisfiamnál is ez van ha fáradt akkor a jobb szeme szökik ellenkező irányba...már 3.hete járunk szemészetre de nem tudják neki bemérni a szemeit...mivel egy kis villogós gépbe kell nézni fél percre...ez egy gyereknek nagyon nehéz...amúgy valóban nem kötelező vizsgálat...csak ha a gyerekorvos látja vmi nem stimmel akkor küldi el a csemetét...

2009. nov. 12. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem kötelező Mo-on se, a gyerekorvos utalhat be gyanú esetén, ő figyeli a vizsgálatokkor ezt is.

Tudják vizsgálni már 1 éves kor alatt is, kitágítják a pupillát és megnézik a szemét, nem fáj, csak kellemetlen neki. Hogy mit tudnak tenni vele (pl. szemüveg), azt nem tudom, majd ők megmondják.

2009. nov. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi már egy hónaposan is voltunk. Nincs semmi gond, csak koraszülöttek. Tehát a szemet mindenféleképpen lehet vizsgálni. A látását pedig te tudod otthon, de az gyorsan kiderül, lát-e.
2009. nov. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi a héten voltunk szemvizsgálaton a 11 hónapos babámmal. Az én családomnak nem olyan jó a szeme, ezért gondoltam elvinni. Megcsinálták a helyi sztk-ban tb-alapon. Minden panasz nélkül mentünk, nem húzták a szájukat. Szerencsére nincs semmi baj.
2009. nov. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mi akkor voltunk, mikor a babám 10 hetes volt. A mi panaszunk is hasonló, mint a tiétek, csak komolyabb(a tünetek alapján legalábbis). Azóta ki is derült mi a baj. A szemfeneket, retinát nézték műszerrel. A babám még csak nem is sírt.

Minél előbb járj utána, ha nyugtalan vagy, a z a biztos!

2009. nov. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek a valaszt! Es mivel lehet, mivel szoktak ekora babanal helyrehozni, ha valami baj van?
2009. nov. 15. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!