Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy újszülött és egy év...

Egy újszülött és egy év közötti baba mennyi pénzt "igényel" egy hónapban? (pelus, popsitörlő. Stb)

Figyelt kérdés
2011. nov. 9. 13:48
 1/4 anonim ***** válasza:
2011. nov. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én írom a pelusfogyasztást. Most volt 1 éves a babám, kb 65ezer ment el pelusra (nem olyan vészes, többre gondoltam volna, mindig 25%-os dm-es kuponnal veszek pelust).

Popsitörlő heti 1 csomag kell, kb 400 ft.

6 hóig csak szopott, utána kellett neki a kaja - zöldség, gyümölcs, husi - is. 10 hó óta tápszer is, szerencsére felírja a doki, így havi 3ezer.

Ruhákat, egyebeket örökölte a nővérétől.

Ha a cuccok megvannak: ágy, szekrény, babakocsi, stb, akkor annyira nem vészes a fogyasztása egy babának. Inkább a ruhák kerülnek marha sokba.

2011. nov. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
En meg csak annyit szeretnek hozzafuzni akkar 1 akkar 2 baba van, hogy nem muszalj popsitorlore kolteni hanem vehetsz pl. vattacsomokat ami eleg sokaig eleg es gazdasagosabb es szepen egy kis muanyag talba (mi egy ures fagyisdobozt fogtunk be erre a celra) engedsz egy kis meleg vizet es szepen a vattacsomokkal letorlod a popsijat. Nekunk volt popsitorlonk is es ha tenleg nagyot rottyintott akkor azzal letoroltem de utanna szepen a vattaval lemostam meg egy textil pelussal szarazra toroltem. Ha messz valahova akkor praktikus a torlokendo/popsitorlo de otthon siman lehet kulonfelel praktikakkal penzt sporolni attol fugg mennyire vagy kenyelmes, mert teny, hogy elokapni a popsitorlot sokkal kenyelmesebb mit vizet engedni meg vatta csomozni. :)
2011. nov. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Igaza van abban a többiekben, hogy meg lehet oldani egy átlagos babánál viszonylag elég kevés pénzből is a dolgot.

Viszont ha gyereket akarsz vállalni és éppen költségvetést tervezel otthon üllve akkor szeretném leírni a mi példánkat is. Sajnos erre is megvan a lehetőség.

3 hónapos a kislányom. Nagyon érzékeny a bőre. csak a huggies pelenkát tudom adni neki kiütés nélkül és a huggies puré-nevű popsitörlőt (csak ez ami érzékenybőrüeknek való). Mióta megszületett mind a 2 termék szerencsémre akciós. havonta kb 2,5 csomaggal fogyaszt a pelenkából. és 6 zacsi popsitörlőt el is nyomunk (ő naponta többször is termel elég nagy adagokat. ha minden igaz ez később változni fog) Illetve nem csak kakinál kell tisztába tedd, hanem jelzi ha sok a pisi.

Az érzékeny bőrével sikerült a gyógyszertári fürdetőre olajra stb alleriásnak lennie. Egyedül a babé termékeit bírja. Ezt a gyerekorvos ajánlotta. Havonta viszont el is fogynak, mivel az érzékenybőrűeknek kiszerelés sokkal kisebb. (popsikrém, fürdető, koszmó elleni sampon fejre és hajlatokra, testápoló, arcápoló). Ha nem kenem rendesen testápolóval és arcápolóval hámlásig szárad a bőre.

Sajnos a szoptatással is megjértuk. Nuku tejcsi. Így tápszeren élünk kizárólag ami kb havi 6 db és ezt receptre írja fel a gyerekorvos minden hónapban.

Na akkor most számoljunk!

Pelenka: (akciós árral) havi 7500 ft

popsitörlő (extraakciós) havi 2000 ft

kozmetikumai (a már felsoroltak) havi 19000 ft

tápszer (milumil milupa HA start optima receptre) havi(kb) 13500 ft



összesen: kb 42000 ft

ilyesmit még kifelejtettem, hogy a tápszerhez teázik. Nem fogadja el a babavizet. csak az ánizsos bio babateát amiből 1 doboz (20 filter) 820 ft. Ebből viszont nem tartom számon mennyit iszik havonta. Ha fogy veszem...


Minden lehetőségre fel kell készülni. Teszem hozzá, hogy nem csak mi vagyunk ilyen ,,speciálisak".

2011. dec. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!