Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki csak bolti bébiételt...

Aki csak bolti bébiételt ad/adott a gyerekének mennyi idős koráig adja/adta?

Figyelt kérdés
11 és fél hónapos a kislányom és nem igazán akarja még a darabos kaját enni, hiába próbálom. Nem akar rágni, csak a nyelvével próbálja szétnyomni és sokszor öklendezés a vége vagy hányás... Mondjuk a pépessel is sokáig így volt.:-( Nem tudom mikor fogja a mi ételeinket enni.

2013. okt. 22. 16:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
1%
Már meg is ne haragudj, de 11 hós koráig nem kapott a szerencsétlen gyerek csak bolti kaját?? Talán lusta voltál főzni a gyereknek?? Az én fiam meg se ette ezeket, amikor egyszer-egyszer kipróbáltuk. Aztán megkósoltam és rájöttem miért... Undorító szín, állag, se íze-se bűze. Teljesen homogén, ízetlen püré az egész, ha ehhez szoktattad hozzá akkor ne csodálkozz ha nem eszi meg a normális kaját.
2013. okt. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

én is főzök a gyereknek, de ne haragudj már egyes, mit képzelsz? ha nem tudsz érdemben válaszolni minek írsz? vagy látod netán valahol megjegyzésben a kérdés alatt, h. " bíráljatok! " ???


on: kedves kérdező, annyit todok javasolni,h. apránként adj egyre darabosabb ételeket. pl. a banánt, burgonyát, főtt dolgokat csak villával nyomd össze. adj neki nasinak rágcsálnivalót, pl. kukit, vagy lekszet, h. rágásra ösztönözd..

2013. okt. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Már meg is ne haragudj...Pfff. A gyerekem nem szerencsétlen, de Te biztos , hogy az vagy. Ha a kérdésre nem tudsz válaszolni, mert nem vonatkozik rád akkor lapozz!! És ne pazarold az energiád a válasz írásával, mert számomra nem volt nagy segítség. Foglalkozz inkább a gyerekeddel, miss Tökély! :-)
2013. okt. 22. 18:28
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál második. Evési problémáink vannak és így maradt a bébiétel. Próbálok neki adni darabosat,de rágni nem akarja.
2013. okt. 22. 18:31
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne erőltesd, ha megérik rá, már ő fogja kérni úgy, hogy nem eszi az addigi kedvenc püréset! :) Mi most egy ilyen átmeneti szakaszban vagyunk. Eddig is 90%-ban a bolti üvegest ette csak, bármit főzhettem, semmit nem evett meg, azt se, amit mi ettünk. Aztán magától elkezdte érdekelni, amit mi eszünk, babakocsis sétákkor kap mindig egy darab babakekszet a kezébe, és szép lassan elkezdett ügyesen rágni! Pedig csak 2 foga van (13 hónapos). Jelenleg az eddigi kedvenc üveges ételeit sem hajlandó megenni, csak harapni és rágni akar! Kap banánt, szőlőt, körtét, krumplit, répát puhán mindent, de úgy, hogy harapni tudja. Adj időt a babádnak, hidd el eljön az is, mikor már nem eszi a pépeset! :)

Sok sikert!

2013. okt. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én babám 1 éves,ő is csak a boltit eszi meg... Főztem én neki,nem egyszer,de az nem kellett neki. Minél finomabb volt és minél több időt töltöttem a tűzhely a mellett,ő annál jobban ellenkezett és fintorgott. Most már,ha olyan a kedve,eszik abból,amit mi eszünk,de nagyon elenyésző mennyiséget,amivel nem lakik jól. Ha olyanja van,megeszi a bolti darabosat is,máskor meg öklendezik tőle és hisztit csap,kiveri a kanalat a kezemből és olyankor már hiába turmixolom,úgy sem kell neki. Kis katonákat,gyümölcsöket,zöldségeket is szépen harap/rág,de a főzelékek nem nagyon mennek... A párom is kiakadt már,hogy "ez a gyerek sosem fog normális kaját enni",de hát mit csináljak,ha másból nem eszik meg annyit? Így is mindig probléma a súlygyarapodása,meg még ha ennyit sem enne. Én azt mondom,mindennek eljön az ideje,nem fognak örökké bébiételt enni. Kár is ezen aggódni. Kínáld minél többször darabossal,majd megszokja. Minden jót Nektek!
2013. okt. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az én lányom is csak a bolti bébiételt ette nagyon sokáig. Aztán 11 hónaposan gondolt egyet, és nem kellett neki. Akkoriban még a 8 hónaposnak való kaját is át kellett turmixolni, de egyik napról a másikra azt ette csak, amit mi. Türelem kérése szerintem.
2013. okt. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm hogy válaszoltatok, egy kicsit megnyugodtam.
2013. okt. 23. 07:24
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

1. vagyok ismét! Tudtam hogy nekem fogtok esni, de nem hat meg egyáltalán. Én azt képzelem magamról, kedves második, hogy jogom van hozzászólni egy kérdéshez, ráadásul nem voltam off, szerintem megválaszoltam a kérdést, én egyáltalán nem adok bolti pempőt a gyerekemnek. Nyugodtan lepontozhattok, felháborodhattok, de én akkor sem tartom elfogadhatónak hogy egy anya ne legyen képes főzni a saját gyerekének. Ijesztő, hogy manapság minden nő csak bemegy a boltba és leveszi az üveget a polcról, ez a főzés. És ha nagyobb lesz a gyerek, akkor is a kész ételt fogod neki venni a házi koszt helyett, mert azt jobban szereti a gyerek? Igen, ez az egészséges táplálkozás alapköve... És akkor csodálkoznak miért van az a rengeteg elhízott, allergiás, ekcémás gyerek. Kedves kérdező, ha szerinted annyira jó a bolti pempős kaja akkor most miért küzdesz azzal a problémával, hogy a majdnem egy éves gyereked nem hajlandó rágni és kiöklendezi az ételt?

Én nem vagyok tökéletes, messze nem, de ebben a dologban következetesen úgy gondolom hogy igazam van. Ahelyett hogy megsértődsz és a szívedhez kapsz egy kritika miatt, talán fontolóra kéne venni, hátha van benne valami.

Azért mert most még itt 5-en azt írták, hogy semmi gond, nagyon jó az üveges kaja, attól még az nem biztos hogy úgyis van. De nekem mindegy, a te életed, te gyereked, úgy csinálod ahogy jónak látod.

2013. okt. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
ÁÁÁÁÁÁÁ....Már meg is ne haragudj :-), szerintem meg egyáltalán nem válaszoltál a kérdésre, de lehet nem is tudtad értelmezni. Na nem baj elnézem Neked, csak több kommentet ne írj, mert nem vagyok rá/rád kíváncsi.De elmondom Neked, bár közöd nincs hozzá refluxos a kislányom és örülök ha a bébi kaját megeszi.Elég sokat Kínlódunk az evéssel és hiába a főztöm ha nem kell neki. Mert akármilyen hihetetlen főztem már neki nem egyszer nem kétszer és általában a kukában landolt vagy a férjem ette meg, és nem azért mert olyan rossz volt. És igen egyszerűbb leemelni a polcról a kaját és azt kidobni ha nem kell Neki, legalább az időmet nem pazaroltam rá. Na szép estét Neked!
2013. okt. 23. 20:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!