Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudom fejleszteni 8...

Hogyan tudom fejleszteni 8 hós babámat, aki ugyan kúszik és mindenhova eljut, de csak az egyik lábával löki magát? Lehet, hogy gond van?

Figyelt kérdés
2013. okt. 23. 14:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem is ezt csinalt lanyom!!

Megkerdeztem a dokit aki mondta, hogy kuszasnal teljesen normalis, a legtöbb kicsi igy csinalja! Maszni menni rendesen ment mar!

2013. okt. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
Szia! Mi ezért is járunk gyógytornára. Ez volt a múltkori kérdésem. " Nem jól kúszik? Másznia kellene?!" Szerintem kérj egy beutalót a fejlődésneurológiára, abból nem lehet baj.
2013. okt. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De jó, hogy írtál! Köszönöm, kicsit megnyugtattál. Mert amúgy is mindent később kezdett el és most árgus szemekkel figyelem, hogy minden rendben van-e.
2013. okt. 23. 14:37
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves második Válaszoló neked is!

Elolvastam a kérdésedet. Megkérdezhetném mit jelent az, hogy gyenge izomzatú? Hogyan lehet ezt felismerni?

Neked mondták, hogy az gond lehet, ha nem szimmetrikusan kúszik?

2013. okt. 23. 14:41
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Az én lányom is így kúszott. Én utánaolvastam, és azt írták, hogy nem baj, ha nem szabályosan kúszik, sok baba így csinál, a lényeg, hogy csinálja. Aggódtam én is, mert nem kapkodott el semmit, mindet akkor csinált, amíg pont el kellett kezdenie a nagy könyv szerint.

Aztán már a mászás teljesen szabályos volt, és fel is pörgött minden, mert fel is állt a mászással egyidőben, és egyből lépegetett a bútorok mellett. Ez volt 10 hónaposan. De azért még gyakorolta a mászást is szerencsére...mert ez viszont nagyon fontos. 12 hónapos volt, amikor elindult.


Szóval ne aggódj. Ha laza az izomzata, vagy tónuseloszlási zavara van, az már korábban ki szokott derülni! Egyik barátnőm kislányánál ez volt...

2013. okt. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez pont az az eset, ahol lehet, hogy semmi sincs, lehet,hogy van valami.

A tónuseloszlási zavart, pedig nem feltétlenül lehet hamar észrevenni. Jó példa erre a szomszéd kislány, aki 18 hónapos és nem megy. Elvitték dokihoz és konduktorhoz is, mindkettő szerint laza izomtónusú a lába, medencéje.

Szerintem beszélj a dokival, meg egy tornásszal!

2013. okt. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok. A fiam meconiumos vízzel született, enyhén oxigénhiányos állapotban. A neurológus szerint ez okozza a hypoton izomzatot. Már korábban is jártunk dévény tornára más dolog miatt, ott is megerősítették. Én nem tudtam ezt felismerni, csak éreztem, hogy valami nincs rendben. Az aszimetrikus kúszásra azért mondták, hogy bajt okozhat, mert a kisfiam nem mászik, nem is akar, és a jobb és bal agyféltekéje nem dolgozik együtt, ha nincs meg a szimmetrikus váltott kar-láb mozgás, ami később diszlexiát, koordinációs-jobb-bal gondokat is okozhat. Gyenge a törzse és a karja is a mászáshoz. Én ezért félek nagyon. De a hatos válaszolónak igaza van: lehet, hogy semmi, lehet hogy valami. Bárcsak minket hamarabb küldtek volna. Ha aggódsz, akkor inkább kérj beutalót, ez ingyenes vizsgálat. Fél óra, nem fáj és legalább megnyugszol, ha biztosat tudsz!
2013. okt. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!