Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hónapos a kislányom és még...

13 hónapos a kislányom és még nem jár? Vannak itt olyanok akiknél ugyan ez a gond?

Figyelt kérdés
Pedig már 8 hónaposan felállt az ágy szélénél bútoroknál kapaszkodva lépeget,de ha segíteni próbálok úgy,hogy megfogom a két kezét egyből térdre ereszkedik.Valami ötletek vagy csak várjak türelmesen?
2011. jan. 6. 14:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Valami érdekes járássegítőt vehetnél neki ami zenél villog, én 10 hónapos korában vettem a lányomnak és mostanra szalad.12 hónapos. Ezek érdeklik őket és még fejleszti is.

Érdemes olyat venni amit később motornak össze lehet csukni mert akkor nem 2-3 hónapot használod.

[link]

Nekünk ilyen van

2011. jan. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Eröltetni ne eröltessétek neki semmiképp. Amúgy még nincs későn, én úgy tudom azért másfél évesen már illik egyedül menni.

A járássegítő nagyon jó ötlet, én biztosan kipróbálnám.

2011. jan. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első és a harmadik gyerekem is csak 14 hósan indult el egyedül.Szerintem még ne aggódj ezen. Minden gyereknek más ütemben zajlik a fejlődése.
2011. jan. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Fiam 7 hónaposan állt fel és 14 és fél hónaposan kezdett el járni. Másfél éves koráig teljesen OK.

Ha megérik rá és izgatni fogja, elindul. Járássegítőnek ott vannak a bútorok, a babkocsi (fiam azt tologatta nagyon sokat odakint).

Én is nagyon vártam, hogy elinduljon, kíváncsi voltam nagyon:)))

2011. jan. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igen azt elfelejtettem leírni,hogy Karácsonyra kockafaló vízilovat kapott ami járás segítő össze is lehet csukni és ráülni később de az a baj,hogy tologatja ő de felállni nem hajlandó hozzá! Csak már kicsit bosszant,hogy mindenki rácsodálkozik,hogy még nem jár!
2011. jan. 6. 14:46
 6/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Dettó ,ugyanez a helyzet nálunk is.Elég sokan mondják,még nem megy egyedül,már az idegbajt kapom töllük.

Kisfiam 15-én lessz 13 hónapos,7 hónaposan felállt,8 hónaposan elkezdett bútorokba kapaszkodva lépegetni.,és még nem megy egyedül.

Viszont baromi gyorsan mászik,már több,mint 5 hónapja,ezt részesiti előnyben.Ha fogom a kezét,akkor lépeget,most kezdte el tegnap,hogy nyújtja nekem a kezeit,hogy vezessem.

Nővérkéje játékbabakocsiját szereti tologatni, ez után tud menni.

Pár napja csinálja azt is,hogy próbál kapaszkodás nélkül állni,egyensúlyozni.

Majd,ha megérik rá,elfog indulni,ne aggódj.

2011. jan. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is 13 hónapos a kisfiam, ő sem jár. Feláll és megy a bútorok mellett, és ha vezetgetjük, akkor is megy. De ne izgulj, nem kötelező még ilyenkor járni! 18 hós korig kell elindulni egyedül a gyógytornászunk szerint. Még gyűjti a bátorságot hozzá. Ne aggódj!
2011. jan. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Fiam 15 hónaposan indult el.Még alig lett egy éves,már csodálkozva kérdezgették,hogy méééég neeem jááár?Agybajt kaptam tőlük.Én is későn indultam el,a férjem is.

2011. jan. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nálunkis ugyan ez a helyzet.Nekem ikreim vannak és 14- hónaposak egyik sem megy még.Kapaszkodva már 8-hónapos koruktól mennek.Sőt nem esznek még darabosat sem és még tápszert kapnak reggel- este amiért sokan megszólnak.Hát nemtudom talán én rontottam el valamit.
2011. jan. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Kislányom egy héttel az egyéves szülinapja után állt fel, most 14 hónapos, kapaszkodva lépeget bútorok mellett, még nem jár. SEMMI BAJA. Én is másfél évesen kezdtem el járni. Gyógytornászhoz ugyan járunk, de csak a lelkem megnyugtatása végett, 4 hónapos kora óta hordom Dévényeshez, mégsem gyorsított be semmit. Szerintem ez örökletes.
2011. jan. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!