Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák akik nem a hagyományos...

Anyukák akik nem a hagyományos magyar konyha szerint főztök-miket készítetek a gyereknek?

Figyelt kérdés
1-2 éves korúra gondolok.
2013. okt. 23. 15:18
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
1-2 évesen még nem nagyon cifráztam, párolt vagy sült husi, krumplipüré, husileves... arra figyeltem, hogy ne kapjon agyonfűszerezett kaját vagy csípőset.
2013. okt. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én Kínában élek, a hozzátáplálást magyar elvek szerint kezdtem, de elmondom, hogy anyós mikkel eteti a babát, ha náluk van.

Alapvető a rízynyák, ami tualjdon képpen rizskása. A kínai gyerekek ezen nőnek fel, kapnak bele darált csirkehúst és póréhagymát. A másik alapvető a tojásfelfújt: tojássárgáját pici vízzel elkeversz és középen párolóráccsal ellátott párolóedényben lefedve a gőzben felfújatod.

Csinált neki húsgombócot sertéshúsból amitt olyan levesbe főzött amiben volt póréhagyma és kínai fehérretek. Csinált neki köleskását párolt sütőtökkel, kapott csirkemájat édesburgonyával és paradicsommal, és anyós csinált neki wontont, ami olyan mint az olasz tortelini csak nincs tojás a tésztában.

Ezen kívűl én csináltam már neki bolognait sótlanul, marhahússal és szintén tojás nélküli tésztával, szilvás gesztenyepürét, narancslében sült lazacfilét (amerikai hozzátáplálási könyvből), kapott vadast kínai zsemlével (töltetlen gőzgombóc), és joghurtos zellerpürét, amiből nekünk leves készült. Most így hirtelen ennyi jutott eszembe.

11 hónapos baba anyuja

2013. okt. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
*rizsnyák, elírtam bocsi
2013. okt. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
Hm, de erdekeseket irtal! ;-)
2013. okt. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Pontosan mit értesz az alatt,hogy hagyományos magyar konyha?

Csak mert pl sosema adtam a gyereknek halászlét,töltött káposztát,székely káposztát ,paradicsomos gombócot.

De görög,olasz,kínai ételeket annál inkább pl spagetti,carbonara,pizza,gyros,tortilla stb.

2013. okt. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi eddig!


Olyasmikre gondoltam, hogy hús rizzsel/krumplival, rántásos főzelékek, pörköltek...


Hétköznapi, de ritkán használt alapanyagokból készült ételek érdekelnének (pl köles).

2013. okt. 24. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!