Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Evett már valaki külföldön...

Evett már valaki külföldön magyar étteremben? Milyen ételeik voltak? Másabb volt az étel attól amit átlagosan itthon azon a néven megszoktunk?

Figyelt kérdés

2013. jan. 28. 11:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen ettem már három helyen is: Tallinnban, Finnországban (két helyen) illetve Torontoban.

A torontoi tetszett a legjobban igazi magyar ételek voltak, magyar hangulat, magyarul beszélő pincérek. Kedves nyugott hely ahol zajlik az élet, mintha nem is Kanadában lettem volna.

Finnországban élek itt két magyar étterem is volt. Az egyik Helsinkiben. Na az nem tetszett a pincér magyar volt és angolul beszélt velünk, pedig mi finnül próbálkoztunk először (nem tudtuk rögtön, hogy magyarok). Drága volt az étel elég középszintű és péntek este rajtunk kivűl senki ne is volt. Pár éve csődbe is ment. A másik nem Helsinkiben volt egy kisebb helyen. Nem volt rossz kedves személyzet, gyönyörű helyen volt az étterem az ételek jók voltak, de nem igazán magyarosak. Kicsit finn ízlésre volt a menü kitalálva. De tény oda inkább finnek jártak.

Tallinn nagyon tetszett, tenkes kapitánya a neve, nem beszélnek magyarul, de magyaros hangulat van. Magyar zene szól az asztalon paprikakrém volt (te jó ég mi a neve Erős Pista?). Az ételek magyarosak, de pl. a halászlé lazacból, kaporral készült, viszont egész jó volt, nem tudom miért mert hiányzott a mgyaros étel, vagy tényleg hasonlított az íze a magyar pontyos halászlére :)

2013. jan. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%
Ettem Németországban magyar gulasch-t.Olyan volt mint a moslék.
2013. jan. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
prágában konkrét magyar étteremben nem jártam, de ettem mad'arska gulaš-t, ugyan olyan volt mint itthon:)
2013. jan. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én Németországban kipróbáltam. Hiba volt! Ott kezdődik, hogy az ottani alapanyagok ízre meg se közelítik a hazait, ez pedig a produktumra is kihat. Ráadásul valószínűleg a szakács sem magyar volt, bár ezt konkrétan nem tudom, mert nem engedtek be a konyhába.
2013. jan. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én Németországban élek, noha nem étteremben, hanem családnál ettem "gulyást". Utána mondtam nekik, hogy legközelebb inkább csinálok én. Az volt a vélemény, hogy olyan jót ritkán ettek életükben. Persze én otthonról hozott pirospaprikát, stb. használtam, mert a német pirospaprikának pl. nem hogy íze nincs, de színe sem.
2013. jan. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!