Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Heti hányszor mostok hajat?

Heti hányszor mostok hajat?

Figyelt kérdés
16 hónapos a kisfiam heti 1 szer mosom a haját. Most koszmos lett és félek azért mert ritkán mosom a haját!
2013. okt. 23. 20:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A koszmónak nincs köze a ritka hajmosáshoz :) Száraz fejbőrön alakul ki. Mosd nyugodtan heti 1x neki, de minden este vattával alaposan kend be babaolajjal a fejbőrét. Igaz, ettől sűrűbben kell mosni, de egy hét alatt szépen kitisztul a feje.
2013. okt. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%

El fér a koszmo a fején, ez nem betegség.

Èn is heti 1x mosom mindegyiknek a haját.

Amit tehetsz, hogy mielött hajatmosol neki kb 1 órával elötte beolajozod, majd mikor megmosod meg kaparod a babakefével neki. Ez puha, nem fáj neki, de annyira fel lazul, hogy egy nagyobb rész lejön. Ami marad majd legközelebb lejön neki.

2013. okt. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Heti egyszer,babé koszmó elleni samponjával.
2013. okt. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
17%
havonta egyszer kétszer kb. nem sok haja van, nincs mitől koszos legyen a feje. 6 hós.
2013. okt. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Utolsó: az a gyerek izzad is és koszos sem csak attól lesz a haj, hogyha összekeni magát.

Te is csak havi 1 alkalommal mosol hajat??

2013. okt. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
En is csak havonta mosom mindket gyerekem hajat, kiveve, ha homokos lesz, kajas lesz vagy valami hasonloval extremen osszekoszolja.
2013. okt. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
én sem mosom sokszor. nagyon zsíros lett egy időben a heti 2x i hajmosástól. így 1-1,5 hetente mosom a sajátomat is. úgyhogy sztem egy 10 szál hajjal rendelkező babának,aki fél nap csak fekszik, elég kéthetente.
2013. okt. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem a "ritka" mosástól lett koszmós!!! :)

Lánykám születésekor koszmós lett, majd majdnem 2 évesen újra!

Fiam 2-3 hónaposan volt koszmós. Egyébként nyáron a homok, izzadás miatt naponta mosunk hajat ilyenkor 5-7 naponta. Nálunk nagyon bejött a babé sampon, ha makacs akkor előtte olaj, néhány mosás után gyönyörű lett újra!

2013. okt. 24. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én minden nap mosom a haját, de nem úgy, hogy egy liter sampon, hanem a fürdővízzel "átkenem", heti egyszer-kétszer kerül bele babafürdető is. Amikor észrevettem, hogy koszmós, kétszer bekentem neki olivaolajjal a fejét, tettem rá egy sapit és két óra múlva lemostam fürdés közben. Aztán a babafésűvel (nem a kefével) átfésültem a haját és három nap múlva teljesen eltűnt.

11 hónapos (9 hónaposan vettem észre, hogy koszmós lesz, sok haja van, ezért nem vettem észre előbb).

2013. okt. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Heti 1szer,koszmó elleni samponnal,az olajos kezelés már nem jött be.Nyáron ,ha homokos lett,akkor muszáj volt többször,nagyon vakarta tőle a fejét.
2013. okt. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!