Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leirád a 7honap körüli babád...

Leirád a 7honap körüli babád mit eszik egesz nap, milyen idöközönként?

Figyelt kérdés
köszönöm
2013. okt. 24. 11:56
 1/3 anonim ***** válasza:

7 és fél hónapos a kislányom:


6-7 körül kel és szopizik,

9:30 és 10 között tízóraizik általában kekszes gyümölcsöt, de szereti a csirkehúst almával, evett már almás - májas keveréket, de az örök kedvenc az őszibarackpüré (sajnos mostmár nem kapni, ezért bébiételben eszi).

Utána ált. háromóránként szopi, de próbálkozunk már délután főzelékkel: krumpli, répa, brokkoli vagy még egy kis sütőtök.

Sütök neki babakekszet (almával) és azt szopogatja mert még nincs foga.

Este fél nyolckor szopi aztán éjszaka kel még egyszer általában 2 körül szopizni.

Emellett vizet és Szentkirályis őszis bébiitalt iszik.

2013. okt. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az én lányom 5-6 között reggelizik, mivel nincs már tejem, tápszert kap, valami gyümölccsel, mert magában nem eszi meg. 8-9 körül tízórai gyümölccsel (alma, körte, őszibarack, szilva, kis banán, szőlő, ami épp van) és babakeksszel. 12ó körül ebédre főzelék zöldségből (spenót, répa, brokkoli, sütőtök, stb.), ezeket krumplival sűrítem, és ha úgy van, teszek bele csirkehusit, v májat. Uzsonna 4-5ó körül, szintén gyümölcs keksszel. Vacsora 6-7 körül, és az, amit reggelire eszik. Éjjel már nem kel, amikor még kelt, szopizott. Szoktam még sinlacot keverni az ételébe, mert kicsi a súlya, és a védőnő ezt ajánlotta, állítólag nagyon egészséges.
2013. okt. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam fél8-8 körül ébred, akkor kap tápszert (már nem szopik). Fél 10 körül tisztán gyümölcsöt. 12, fél 1 körül valamilyen főzeléket, 3 körül újra főzeléket, 6 körül tápszer, majd este lefekvés előtt 8 körül újra tápszer. Egészséges, gyönyörű gyerek amúgy :)
2013. okt. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!