Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 év körüli gyermek durvasága...

2 év körüli gyermek durvasága változhat, vagy ez már így marad?

Figyelt kérdés

Van egy két éves tünemény kisfiam (második gyermekem), de nagyon durva. Másokat megüt, engem is próbál, régen harapott is, erről szerencsére leszokott. Féltem, hogy ha majd közössége megy, mi lesz így vele. Nem fogják szeretni, az óvó nénik is állandóan fegyelmezni fogják stb...

A nóvére pont az ellentéte, kis finom, tüneményes kislány. Nem értem, hogy honnan veszi ezt a durvaságot a kisfiam. EGyébként egy bújós, puszilós, tüneményes, jószándékú kisfiú. Ha a testvére megüti magát, vagy elesik, vagy nekem, vagy apikájának van valamilyen gonodunk, ő az első aki vigasztal. Csak néha olyan durva. Fegyelmezni mindig szoktuk, hozzáteszem soha nem erőszakosan, tehát nem ütünk a kezére. Szerintetek szt kinőheti?


2013. okt. 10. 23:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen kell látni hogy ilyen legyen...lányom 17 hós, keresztfiam 2,5 éves, mindketten ilyenek, agresszívek néha, pofozkodnak. lányom mondjuk csak óvatosan csap oda, de kerifiam már durvább. ő odamegy a kicsihez, belekap a hajába és húzza, vagy épp ellöki, de volt példa hogy belerúgott lányomba. és egyszerűen semmi nem használ. először szépen próbálták megnevelni, aztán már felemelt hanggal próbálkoztak, majd jött a tiltás egy két játéktól, vagy amit szeretett, végül ha vlakit megcsapott, ő is visszakapta, el lett neki magyarázva miért nem szabad de semmi! semmi eredménye.lehet el kellene vinni orvoshoz, ezt csak ő tudja megmondani.
2013. okt. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is ilyen volt 2 évesen, ő volt a játszótér réme, nagyon sokszor kerültem kellemetlen helyzetbe a viselkedése miatt. Most 3,5, már "csak" a kishúgát bántja (ez is éppen elég rossz), de idegen gyerekeket a játszón soha. Az oviban meg végképp semmi baj vele.
2013. okt. 11. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Enyém is csinálta két évesen. Szerintem életkori, de azért szankcionálni kell. Pl. azonnali hazamenetel a játszótérről, vagy sarokba állítás (lényeg, hogy kivonjátok a társaságból) és az is jó, ha megtanítjátok a bocsánatkérésre. Ha következetesek (de azért együttérzőek) vagytok, szép lassan (hetek-hónapok) ritkulni fognak az ilyen megnyilvánulásai, ill. legalább már ha felemeli a kezét, elég lesz figyelmeztetni.
2013. okt. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is azon a véleményen vagyok, hogy ezt azért neked, szülőnek kell valahogyan "megszüntetni"- hsizen még olyan kicsike, olyan fogékony mindenre- így a jóra vagy a másféle kommunikációra is.

Arra szeretnélek bíztatni, hogy semmiképp ne add fel a nevelését és ne könyveld el magadban, hogy ő "problémás" vagy "rossz" gyerek- valamennyire életkori sajátosság is, hogy kicsit "túlméretezve" fejezik ki még ilyenkor a dühüket, tehetetlenségüket.

A mi dolgunk az, hogy azért ebben nemlegyünk partnerek- a legrosszabb, amit tehetsz az talán az, ha szó nélkül hagyod és várod, hogy leszokjon róla- magától nem fog, hiszen honnan is tudná, hogy ez nem helyes, nem jó?

Az meg, hogy honnan tanul ilyeneket: hát akár az utcán lát veszekedő embereket, a játszótéren- nem kell hosszú példamutatás ehhez sem- illetve ahogy írtam: azért ő még abban az életkorban van, hogy nincs kialakult indulatkontrollja, ezt meg kell tanulnia, gyakorolnia TŐLED.

Mutass neki jó példát, azért állítsd meg és ne hagyd, hogy agresszív legyen- pl. ha valakit megüt, akkor vezesd rá, hogy aztán bocsánatot kell kérni, mit érezhet a másik stb. és igen: van olyan, amikor valamilyen büntetést is kilátásba kell helyezni.

Hogy ez mi legyen, te döntöd el, természetesen nem indulatból kell büntetni, különösen nem ütni-verni- de az, ha kiemeled az adott szituációból (adott esetben akár szó szerint is, vagy büntiszék vagy büntisarok stb.) az jót szokott tenni.

Illetve az is, ha pl. nap végén megdicséred, hogy milyen jó, hogy ma délután a játszótéren nem bántott senkit és ezért megszeretgeted, puszit kap stb.

A jót erősítsd meg, a rosszat pedig terelgesd.

Sok sikert.

2013. okt. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztató válaszokat!
2013. okt. 12. 07:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!