Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vashiányos a babám. Mennyi...

Vashiányos a babám. Mennyi idő múlva lesz étvágy a cseppektől?

Figyelt kérdés
Alig eszik,és már három hete kapja a vasat meg vitamint.

2013. okt. 25. 09:35
 1/10 anonim ***** válasza:
3 hét semmi. Ezt hónapokig kell szedni. De valszeg étvágyat nem fog csinálni.
2013. okt. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia, az enyém is alig eszik, vagyis szinte semmit. Hogyan vettek vért a babádtól? Nagyon megviselte? Mennyi idős? Mit eszik ha egyáltalán nincs étvágya? Bocsi a sok kérdésért, de engem is érdekel a dolog eme része, mert a kiborulás szélén állok én is emiatt. Köszi.
2013. okt. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi 3 illetve 6 hónapig szedtük, de ahogy az előttem válaszoló is írta, ettől nem lesz étvágya. Ha nagyon étvágytalan, jelezd a dokidnak, vannak erre étrendkiegészítők/gyógyszerek (béres csepp, vitacolan, peritol), de ahhoz, hogy melyiket válaszd, tudni kellene, hogy mekkora a gyermeked.
2013. okt. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
1. vagyok,nekünk 2 hósan kellett vérvételre menni,nem étvágytalanság miatt,hanem mert sokáig sárga volt, akkor derült ki a vashiány, a karjából (könyökhajlat) vették,persze végig sirta. Majd 1 évig szedette az orvos a Maltofert folsavval. Egyébként szinte minden gyerek vashiányos. Te babád szopik? Vagy tápszeres? Vagy már eszik mást is? Mennyi idős?
2013. okt. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

1 éves,és 3 hónapja nem hízik egy grammot sem. Egyre kevesebbet evett a "rendes" kajából,csak szopizni akarna,de abból sem eleget. A doki szerint az is valami,hogy nem fogy.

elmentünk kivizsgálásra,ami abból állt,hogy vért vettek a kézfejéből,meg kérdezgettek a tünetekről.

Nekem azt mondta a gasztrós doki,hogy a vastól lesz

étvágya. Miért gondoljátok,hogy nem lesz?

2013. okt. 25. 12:54
 6/10 A kérdező kommentje:

második:

mindent próbálok neki adni,de semmit sem akar igazán.

A te gyerekednek mik a tünetei?

2013. okt. 25. 12:55
 7/10 anonim ***** válasza:
Sziasztok! 1 evesen a kislanyomnak is csinaltak egy vervizsgalatot es kiderult hogy vashianyos, es 2 honapig kell adjak vasat es vitamint. nemsokara lejar a ket honap es mar alig varom hogy nem adjak vitamint meg vasat mert en ugy vettem eszre hogy amiota szedi ezeket, lathatoan csokkent az etvagya, kerdeztem is az orvosnotol hogy mert adjak neki vitamint, mert ugy eszik, hogy nem birom jollaktatni. A vas nem fogja meghozni az etvagyat, hanem azt amit megeszik a vas segit, hogy lerakodjon(nekem az orvosno igy magyarazta).
2013. okt. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
utolsó:hányas volt a vas értéke,és milyen vitamint adsz neki?
2013. okt. 25. 19:31
 9/10 anonim ***** válasza:
A vas azért kell,hogy a sejtek megkapják a hiányzó tápanyagot,és a gyerek fejlődése ne álljon meg,mert ugye a vas az energia termeléshez,a növekedéshez kell, meg a vérképzéshez, de étvágyat nem igazán hoz.
2013. okt. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

ez saját tapasztatatod?

ez elszomorítana,mert reménykedem benne,hogy lesz étvágya.

Egyébként vashiány tünetei közt sorolják az étvágytalanságot,úgyhogy logikus lenne az étvágy vissztérése vaspólás esetén. Én legalábbis ebben bízom nagyon.

2013. okt. 27. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!